27 Mayıs 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 19°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Babaeski’de ‘Peygamberimiz’ konulu yarışma
Kırklareli # 21 Nisan 2017 Cuma 07:51

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski İlçe Müftülüğü, “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile liseler arasında “Peygamberimiz” konulu şiir okuma yarışması düzenledi.

Babaeski Cumhuriyet İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen yarışmaya, İlçe Müftüsü Mehmet Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Kahraman, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

İlçe Merkezi ve Beldelerinde ki 7 Okuldan, 7 Öğrencinin katıldığı yarışmada, şehitler için Babaeski Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi 11.Sınıf Öğrencisi Ali Polat tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Kur'an tilaveti ardından açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Mehmet Şimşek; ‘Hepimizin ümmeti olmakla şeref duyduğumuz sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed efendi bundan 1446 yıl önce 20 Nisan’da dünyayı şereflendirdi. İnşallah bizlerde bu kutlu günü bir hafta boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, 1989 yılından itibaren çeşitli etkinliklerle değerlendirmeye, efendimizi anlamaya, topluma anlatmaya, onun daha çok tanınmasına, daha çok sevilmesine, onun daha çok güzel ahlakı ile yaşanmasına, onun güzel suretine bulunmasına vesile olması temennisi ile çeşitli etkinliklerle bu haftayı kutluyoruz’ dedi.

Yarışmada jüri üyeleri Babaeski İlçe Vaizi Cafer Çakalgil, Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Fatih Emre Şar ve Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkçe Öğretmeni Öznur Eren tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; “40 Yaşındasın” adlı şiiri ile yarışmaya katılan, Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Ahmet İsmail Altun 1’inci oldu.

Yarışmada; “Bir gün Peygamberimiz ziyaretimize gelse” adlı şiir ile yarışmaya katılan Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Öğrencisi Zeliha Çakır 2’nci, “Ben seni görmeden sevdim” adlı şiir ile yarışmaya katılan Gazi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi İlkay Sert ise 3’üncü oldu.

Dereceye giren öğrencileri İlçe Müftüsü Mehmet Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Kahraman Tokat, tebrik etti.

Yarışmada ayrıca, Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden oluşan koro elemanları Muhammedin sevdiği ilahileri seslendirdiler.

 

Bu haber 689 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx