25 Mayıs 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 15°C
Açık
HABER DETAYI
19 Mayıs ruhu!
Kırklareli # 19 Mayıs 2017 Cuma 09:29

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce, “Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” etkinlikleri kapsamında yürüyüş ve konser düzenlendi.

İlçe Merkezi’nde coşku ile kutlanan Gençlik Haftası etkinlikleri Türk Pop Müzik Şarkıcısı Ali Altay’ın verdiği konser ile devam etti.

Atatürk Meydanı’nda düzenlenen Konsere; CHP Kırklareli Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Belediye Başkan Yardımcıları Hayri Tübeler, Ayhan Sertgün, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, CHP Kırklareli İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Eren, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, CHP Babaeski Kadın Kolları Başkanı Necmiye Kurtpulat, CHP Babaeski Gençlik Kolları Başkanı Aykut Tapar ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ile izledi.

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, dev Türk Bayrağı açılarak, meşalelerle yapılan yürüyüş sonrasında gençlere hitaben yaptığı konuşmada; ‘Asla mücadele azminizi terk etmeyin. Kararlı olun. Eğer mücadele azminizi bırakırsanız umudunuzda bitmiş demektir. Umudun bittiği yerde hayat biter. Mustafa Kemal Atatürk bu imkânsızlıklarla uğraşırken Türk milleti de ihanet ve isyanların pençesindeydi. Çerkez Ethem ve kardeşlerinin Egede yaptığı ihaneti, Anzavur Ahmet’in Manyas Karacabey ve Bandırmada ki isyanı, padişaha bağlı hilafet ordusunun Bolu, Düzce Adapazarı’ndaki kıyımları Türk milletini canından bezdirmişti. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları mücadeleyi bırakmadı. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk Türk milletine, Türk milleti de Mustafa Kemal Atatürk’e inanmıştı. Sırtı 40 yıl döşek görmedi, toprak üstünde, paltosunun üstünde yattı. Bu topraklar ve bayrak için canını feda etti. Bu akşamüzerinde bulunduğunuz bu meydanın anlamı çok büyüktür. Bu meydan, Refet Paşa’nın Babaeski’yi Fransızlardan teslim aldığı meydandır’ dedi.

Daha sonra sahne alan Türk Pop Müzik Şarkıcısı Ali Altay, yaklaşık iki saat süren konserinde Anadolu Rock Müziğine emek vermiş tüm sanatçıların eserlerini seslendirdi.

Konserde; Başkan Hacı ve Sanatçı Ali Altay’a, Babaeskispor’un atıkısı hediye edildi.

 

Bu haber 1112 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx