26 Nisan 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 17°C
Açık
HABER DETAYI
Sakarya’da Lüleburgaz fırtınası!
Spor # 13 Haziran 2017 Salı 07:32

Kaner AKANER

10-11 Haziran’da Sakarya Karasu’da başlayan İpsiz Recep Judo Şampiyonası’nda Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü Judo Takımı fırtına estirdi.

Sakarya Karasu’da başlayan İpsiz Recep Judo Şampiyonası’na Türkiye’nin de içinde olduğu 4 ülkenin katıldığı turnuvada 258 erkek sporcu, 155 bayan sporcu toplamda 413 sporcunun ter döktüğü turnuvada Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü Judo Takımı 7 erkek 10 bayan sporcu ile katıldı.

İlk gün Yıldızlar Kategorisinde 5 sporcu ile mindere çıkan Lüleburgaz Gençlik Spor Judo Kulübü Takımı’ndan 46 kilogramda Erkeklerde Berdan Fesliyen 2’inci, 40 kilogram Bayanlarda Birsu Kahraman 3’üncü, 36 kilogram Bayanlarda Asya Yıldız 5’inci, 50 kilogram Erkeklerde Kerem Özcan 5’inci +66 kilogram Erkeklerde ise Efe Ergün 5’inci oldu.

Turnuvanın ikinci gününde 4 erkek sporcu 8 bayan sporcu ile toplamda 12 sporcu ile minderde ter döktü. 48 kilogram Bayanlarda Helin Aka 3’üncü,  52 kilogram Bayanlarda Nisanur Kocaman 3’üncü, 40 kilogram Bayanlarda Merve Çakmak 5’inci, 28 kilogramda Bayanlarda Cemre Öztürk 5’inci,  48 kilogram Bayanlarda Sıla Gencel 5’inci olma başarısı gösterdi.

‘DAHA İYİ BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ’

Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü Judo Takımı Antrenörleri Ahmet-Burcu Kurt; ‘ Bu turnuvalar bizler için önümüzde ki Türkiye Şampiyonası’na güzel hazırlık oldu. Ancak daha çok çalışarak daha iyi sonuçlar alıp Lüleburgaz’ımızın adını en iyi şekilde temsil edeceğiz. Önümüzde ki Temmuz ayında Yıldızlar ve Minikler Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyoruz. Türkiye’de 3’üncülük,5’incilikler ve 7’incilikler çıkarttık.  Bu sefer daha iyi ve daha hırslı çalışarak kürsünün en üstlerini zorlayacağız.  Lüleburgaz’da güzel bir potansiyel yakaladık.  Sporcularımızın gösterdikleri başarıları kutluyoruz. Daha çok çalışıp daha iyi başarılara imza atacağız. Okulların kapanması ile 29 Haziran 2017 tarihine kadar Yaz Okulları Judo kayıtları devam edecek. Kurslarımız tamamen ücretsiz. Kurslara müracaatlar Lüleburgaz 8 Kasım Stadyumu’nda ki Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğüne başvurabilirler’ dediler.

Bu haber 1731 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter