26 Nisan 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 17°C
Açık
HABER DETAYI
'Üst Düzey' FETÖ operasyonu!
'PKK'yla irtibatı tespit edildi'
Kırklareli # 15 Haziran 2017 Perşembe 07:43

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 3 kişi gözaltına alındı 1 kişi de tutuklandı. Gözaltına alınan O.G.’nin FETÖ’nün tepe yönetimi ile irtibatlı olduğu, N.Y.’nin de PKK ile irtibatlı olduğu iddia edildi. Aranan bir ‘Mahrem İmam’ ise Lüleburgaz’da yakalandı.

Haber Merkezi

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında son 1 haftada düzenlenen operasyonlarda 3 gözaltı ve 1 tutuklama gerçekleşti.

Operasyonda gözaltına alınan O.G.’nin, FETÖ’nün tepe yönetimi olan 72 kişilik topluluğun etkin isimlerinden S.K. ile irtibatta olduğu tespit edildi.

Düzenlenen operasyonlarda, Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinden sorumlu sözde ‘Büyük Bölge Talebe Mesulü’ olan ve kod adı kullanan S.D., Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda görev yapan ve sözde ‘Bölge Talebe Mesulü’ olduğu tespit edilen N.Y. gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı, N.Y.’nin PKK ile de bağlantısının tespit edildiğini açıkladı.

Operasyonda gözaltına alınan 55. Mekanize Tugay Komutanlığı’nda görevli Astsubay Üstçavuş Ö.F. de tutuklandı.

MAHREM İMAM LÜLEBURGAZ’DA YAKALANDI!

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı, düzenlenen son operasyonlarla ilgili bilgileri basınla paylaştı.

Verilen bilgide, soruşturma kapsamında KOM Şube Müdürlüğü’nce FETÖ/PDY’nin Kırklareli ‘Mahrem İmamlar’ yapılanmasının deşifresine yönelik çalışmalarda, dosyadaki firari şüphelilerden S.D.’nin 12 Haziran’da Lüleburgaz’da tespit edilen adresinde yakalandığı belirtildi.

S.D.’nin ifadeleri, tanık ifadeleri, fotoğraf teşhis tutanakları, dernek bilgisi kayıtları ve ByLock kayıtlarına göre S. kod adını kullandığı, Kırklareli’de üniversite öğrencilerinden sorumlu ‘Büyük Bölge Talebe Mesulü’ olduğu, aynı zamanda FETÖ’nün güdümünde faaliyet gösteren Kırklareli Üniversiteliler Derneği’ne üye olduğu belirtildi.

S.D.’nin ayrıca A.Y. isimli şüphelinin adına ByLock kaydı çıkan GSM hattını kullandığı tespit edildi.

‘AKP’YE OY VERMEYİN CHP’YE VERİN’

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kırklareli’de bir dönem faaliyet gösteren ve 667 sayılı KHK ile faaliyetine son verilen illegal kurumlardaki yapılanmanın deşifre edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında O.G. adlı şüphelinin İstanbul’da yakalandığı açıkladı.

Yakalanan O.G.’nin 667 sayılı KHK ile faaliyetine son verilen Kırklar A.Ş.’ye bağlı Özel Tuna Okulu'nda 2013-2014 yıllarında öğretmen olarak görev yaptığı, bu süre içerisinde örgüt adına propaganda faaliyetlerinde bulunduğu, çalışan personele ‘AKP'ye oy vermeyin CHP'ye oy verin’ şeklinde baskıda bulunduğu ve şirket çalışanlarından kurban bağışı adı altında para topladığı, Zaman Gazetesi Abonelik işlerini bizzat takip ettiği tespit edildi.

TEPE YÖNETİMİ İLE İRTİBATLI!

Gözaltındaki O.G.’nin ayrıca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Tepe Yönetimi olarak adlandırılan üst düzey yöneticileri olarak belirlenen 72 kişiden biri olan S.K. ile irtibatının bulunduğu, FETÖ/PDY’nin Kırklareli Zaman Gazetesi’ne 2013 yılında atama yolu ile Müdür olarak görevlendirildiği, 667 sayılı KHK ile faaliyetlerine son verilen derneklerde ve şirketlerde gerek 17-25 Aralık öncesinde gerekse sonrasında KHK ile kapatılana kadar farklı illerde çalıştığı tespit edildi.

Başsavcılık, operasyonlarda gözaltına alınan Kırklareli 55. Mekanize Tugay Komutanlığı’nda görevli Astsubay Üstçavuş Ö.F.’nin de FETÖ kapsamında tutuklandığını açıkladı.

PKK İLE BAĞLANTILI İDDİASI!

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda görevli infaz ve koruma memuru N. Y.’nin de öğrenci iken FETÖ’ye ait yurtta kaldığı, 2011-2013yılları arasında aynı zamanda Bölge Talebe Mesulü olarak görev yaptığı tespit edildi.

İnfaz ve koruma memuru N.Y.’ye ilişkin uzunca bir süredir devam eden çalışma kapsamında, şüphelinin aynı zamanda PKK ile bağlantısının da tespit edildiği belirtildi.

Şüphelinin 2012 yılında Kırklareli merkezde düzenlenen KCK operasyonlarını protesto toplantılarına katıldığının da belirlendiği açıklandı.

Bu haber 1611 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter