14 Aralık 2017 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Kapalı
HABER DETAYI
CHP il yönetimleri ayakta!
Kırklareli # 16 Haziran 2017 Cuma 07:22

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması, CHP Kırklareli İl Teşkilatı tarafından protesto edildi.

CHP İl Başkanı Ünal Başkur, Kültür Anıt Parkı'nda yaptığı konuşmada, adalet için alanlara çıktıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı yürüyüşü desteklediklerini ifade eden Başkur, ''Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, tarihi bir yürüyüş için yola çıkmıştır. Yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Bu adalet için, özgürlük için önemli bir yoldur.'' diye konuştu.

Slogan atan grup olaysız dağıldı.

EDİRNE

CHP Edirne İl Başkanlığı üyeleri de  Berberoğlu'nun tutukluluğunu protesto etti.

CHP Edirne Merkez ilçe Başkanı  Fevziye Kirezci, Saraçlar Caddesindeki Atatürk Anıtı önünde yaptığı konuşmada, masum insanların yargılanıp, hapse atıldığı bir süreç yaşandığını iddia etti.

Berberoğlu'nun yaptığı haber nedeniyle tutuklandığını savunan Kirezci, "Milletvekilimiz Enis Berberoğlu yıllarını medya ve medya özgürlüğü için harcayan biri hepimiz Enis Berberoğlu'nu tanıyoruz. Özgürlük için mücadele eden Enis Berberoğlu 25 yıla mahkum ediliyor. Bunu asla kabul etmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi yıllarını demokrasi ve adalet için harcadı." ifadelerini kullandı.

"Adalet" yazılı kartonlar taşıyan CHP'liler açıklamanın ardından anıt önünden ayrıldı. 

TEKİRDAĞ

 CHP Tekirdağ il örgütü, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada tutuklanmasının ardından aldığı İstanbul'a yürüyüş kararına destek verdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili davada tutuklanmasının ardından aldığı İstanbul'a yürüyüş kararına destek olmak amacıyla CHP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından yürüyüş düzenlendi.

Hükümet Caddesi'ndeki parti binası önünde bir araya gelen CHP'liler, ellerinde Türk bayrakları ve üzerinde "Adalet" yazılı dövizlerle yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlar "Türkiye laiktir laik kalacak", "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganları attı. 

Grup, Tuğlalı Park'a varışlarında, saygı duruşunda bulunarak ve İstiklal Marşı okudu.

CHP İl Başkanı Recep Ökten, yaptığı açıklamada, Enis Beberoğlu'nun tutuklanmasını, muhalefete yönelik bir davranış olduğunu savunarak, "Bu bir muhalefeti yok etme operasyonudur. Bizler, basın mensuplarının ve aydınlarımızın tutuklanmasına şiddetle karşı çıkıyoruz. Bu kararı kabul etmemiz mümkün değildir ve kabul de etmeyeceğiz." dedi.

Grup, açıklamanın ardından yürüyüşlerini alkışlarla Tekirdağ Adliyesi önüne kadar sürdürdü. 

 

 

Bu haber 539 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Evinden 150 kişilik isim listesi çıkmış!
Kırklareli’de yargılanan Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugayı eski komutanı Cemalettin Doğan’ın evinde yapılan aramada 150 kişilik isim listesi ele geçirildiği belirtildi.
14.12.2017 07:49
Toplu açılış töreni ertelendi!
14.12.2017 07:49
Kavaklı’da TİS imzalandı!
14.12.2017 07:43
Üniversiteliler itfaiyeyi gezdi!
14.12.2017 07:43
Okul yararına ‘lokmalı’ kermes!
14.12.2017 07:38
Kuvvetli sağanak geliyor!
14.12.2017 07:37
Babaeski’de Drama Kursu açıldı!
13.12.2017 07:43
Gülen’le çalışan imam konuştu!
Kırklareli’de görülen FETÖ’nün esnaf ve işadamları yapılanması davasında 1'i gizli 5 tanık dinlendi. Elebaşı Fetullah Gülen’le Kırklareli’de 8 ay çalışan tanık imam da o günleri anlattı.
13.12.2017 07:36
Din görevlilerine nikah kıyma semineri!
13.12.2017 07:35
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter