26 Nisan 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 17°C
Açık
HABER DETAYI
Armağan’da ‘tatlı’ hasat!
-Günde 30 kilo!
Güncel Gündem # 17 Haziran 2017 Cumartesi 07:35

Haber Merkezi

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Perşembe günü, Kırklareli Valiliği ve İl Özel İdaresi Tarafından finansmanı sağlanan ‘Çilek Yetiştiriciliği Geliştirme Projesi’ kapsamında Armağan köyünde uygulamaya konulan çilek üretim alanlarını ziyaret etti.

Vali Civelek’in köydeki kadınlarının sosyo-ekonomik yönden güçlendirilmesi, aile bütçelerine katkı sağlaması amacıyla 2016 yılında geliştirdiği ve 2 yıldan bu yana uygulanan proje kapsamında, Armağan köyü kadınlarına dağıtılan çilek fideleri, bu yıl ilk ürünlerini verdi.

Armağan köyünde ekilen 22 dönüm arazide 55 üretici ‘Vali Hanım Çileği’ olarak bilinen ‘San Andreas’ cinsi çilek üretimine başlarken dönüm başına günde yaklaşık 20 ile 30 kilo arası hasat alabildikleri bildirildi.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek’in himayesinde oluşturulan ‘Çilek Yetiştiriciliği Geliştirme Projesi’ ile çilek tarlalarının yolunu tutan kadınlar, sabahın ilk saatlerinde hasat ettikleri çilekleri taze ve organik olarak tüketiciye sunarak refahtan aldıkları payı arttırıyorlar.

 

 

Bu haber 721 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter