25 Nisan 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Açık
HABER DETAYI
Kalp krizi ‘görev başında’ yakaladı!
Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü’nde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Nail Metin, görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Tekirdağ # 17 Haziran 2017 Cumartesi 07:37

Haber Merkezi
Tekirdağ Tarım İl Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Nail Metin, görevi başında geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti.

Henüz 41 yaşında ve iki çocuk sahibi olan Nail Metin, memleketi Tekirdağ Saray İlçesinde kalabalık bir cemaat tarafından kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına defnedildi.

‘CİDDİ OLARAK İNCELENMELİ’

Türk Tarım Orman-Sen Trakya Şubesi Başkanı Turgay Kıran, Ziraat Mühendisi Nail Metin’in görev başında hayatını kaybetmesinin 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Hükümleri çerçevesinde ciddi olarak incelenmesi gerektiği ve Nail Metin’in ‘sivil görev şehidi’ sayılması gerektiğini belirtti.

Şube Başkanı Kıran yaptığı açıklamada; ‘Allah; arkadaşımız Nail Metin'e gani gani rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun. 
Başta eşi ve çocukları olmak üzere tüm ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun’ diyerek Nail Metin'in görev başında hayatını kaybetmesinin 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Hükümleri çerçevesinde ciddi olarak incelenmesi gerektiğini söyledi.

Kıran; ‘Arkadaşımızın görevi başında hayatını kaybettiği bu acı olay, yetkili mercilerce İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yürürlükteki yasal mevzuat hükümleri açısından ivedilikle ve titizlikle incelenmeli ve olası kusur ve hatalar tespit edilerek, sorumluları hakkında adli ve idari tüm yaptırımlar sonuna kadar uygulanmalıdır’ dedi.

‘SİVİL GÖREV ŞEHİDİ’ SAYILMALI!

Kıran; ‘Görevini ifa ederken, canla başla bu ülke için alın terini akıtırken hayatını kaybeden Nail Metin, Görev Şehidi sayılmalı ve bu şekilde muamele görmelidir. Yasal olarak eğer mümkünse ailesi bu kapsamdaki tüm maddi /manevi haklardan yararlandırılmalıdır. Bu vesile ile arkadaşımıza tekrar Allah'tan rahmet, geride kalanlarına sabır diliyoruz’ dedi.

 

 

Bu haber 1828 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter