26 Nisan 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 17°C
Açık
HABER DETAYI
‘Babaeski’de yaşayan herkesi Babaeskili kabul ediyoruz’
Kırklareli # 19 Haziran 2017 Pazartesi 07:16

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı,  Engelli çocuklara, gravür sanatçılarına ve basın mensuplarına bir iftar yemeği verdi.

Tansa Kır Lokantası’nda verilen iftar yemeği öncesi, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, eşi Hülya Hacı ile birlikte gelen davetlileri giriş kapısında karşıladı.

İftar yemeği öncesinde, Engelli çocuklar ve aileleri, Başkan Hacı’nın tahsis ettiği Babaeski Belediyesi’ne ait engelli otobüsü ile tek tek evlerinden alınarak, iftar yemeğine getirildi.

İftar yemeğine; Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Sertgün, Hayri Tübeler ve Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, eşi Hülya Hacı ile birlikte iftarını engelli çocukların masalarına oturarak açtı.

İftar yemeğini Tek Rumeli TV’de takip ederek, Başkan Hacı ile engelli çocuklarla ve basın mensupları ile röportaj yaptılar.

İftar yemeğinden sonra ise Babaeski Gazi Osman Paşa Merkez Yeni Camii İmam Hatibi Osman Koç, tarafından şükür duası yapıldı.

Başkan Hacı yemekte yaptığı konuşmada; ‘Babaeski’de yaşayan herkesi Babaeskili kabul ediyoruz ve bu toplumsal barışı böylece devam ettireceğiz ve gelecek kuşaklara da bunu nakledeceğiz. Bu Ramazan programımız devam edecek, gelecek yıllarda da devam edecek ama burada bulunan özel ailelerimiz, özel çocuklarımız hemen kendi aralarında bu yıl nereye bir gezi istiyorlarsa onun kararını versinler biz de onları orada gezdirelim. Götürelim o güzel yerleri kendilerine gösterelim’ dedi.

İftar yemeği sonrası engelli çocuklar ve aileleri yine Başkan Hacı’nın talimatı ile Belediye Engelli Otobüsü ile tek tek evlerine bırakıldı.

Bu haber 457 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter