18 Haziran 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 23°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
16 saati bu bahçede geçiyor!
Lüleburgaz’da 77 yaşındaki Bulgaristan göçmeni Şükrü Şen, 8 Kasım Mahallesi’ndeki bahçesinde onlarca çeşit meyve ve sebze yetiştiriyor. Çevresindeki apartmanların arasında ‘cennet’ gibi bir bahçe yaratan Şen, meyvenin fazlasını da satıyor.
Lüleburgaz # 19 Haziran 2017 Pazartesi 07:18

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’da yaşayan Bulgaristan göçmeni Şükrü Şen, Eski Müsellim Caddesi üzerindeki bahçesinde dalından kopardığı meyveleri vatandaşın beğenisine sunuyor.

Günün büyük bölümünü ‘Cennet’ olarak nitelediği bahçesinde geçiren Şükrü Şen, bahçeden topladığı meyvelerin fazla olanlarını, hazırladığı küçük tezgahında isteyene satıyor.

Bahçesinde arıcılık yaptığını fakat bahçenin şehir içinde kalması dolayısıyla yapılan ilaçlama çalışmalarından arıların zarar gördüğünü belirten Şen, şimdi meyve yetiştiriciliğine yöneldiğini aktardı.

Meyvenin yanı sıra sebze de ektiğini ifade eden Şen, meyve sebzeleri ticaret amacıyla ekmediğini fakat kendisine ve ailesine fazla gelenleri tezgaha koyduğunu kaydetti.

Lüleburgazspor’un eski kalecilerinden Sabri Şen’in babası olan 1940 doğumlu 77 yaşındaki Şükrü Şen; ‘2000 yılında burayı satın aldım. Bulgaristan göçmeniyim. Aldığım zamanlar çok arı baktım. Asıl işim inşaat ustalığı ama arıcılıkta da iyiyimdir. Bir süre sonra bahçem şehir içinde kaldı. Durum böyle olunca arılar da yaşamamaya başladı. Şimdi bahçemde meyve ağaçları ile ilgilenip, sebze ekiyorum. Günün yaklaşık 16 saatini bahçede geçiriyorum. Burada bir şeyler yapınca yorulmuyorum, aksine huzur buluyorum. Herhangi bir ticari beklentim de asla yok. Fazla kalanları tezgaha koyuyorum. İsteyen vatandaşımız alıyor. Domates, vişne, biber, incir, ceviz, kiraz, üzüm, patates, kayısı, erik gibi birçok meyve sebze çeşidi var. Zamanı gelen oluyor. Ben de onlarla ilgileniyorum’ dedi.

‘LÜLEBURGAZ BENİM İÇİN AVRUPA’!

Uzun yıllar önce Bulgaristan’ın Kırcaali kentinden gelerek Lüleburgaz’a yerleşen Şükrü Şen, Lüleburgaz’ın kendisi için ‘Avrupa’ olduğunu söyledi.

 

Bu haber 3155 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx