18 Haziran 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 23°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Belediyeden ‘yapılandırma’ duyurusu!
Lüleburgaz # 19 Haziran 2017 Pazartesi 07:26

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun gereğince son başvuru tarihinin 30 Haziran olduğunu hatırlatarak, ilk taksitin 31 Temmuz’da ödeneceğini duyurdu.

Lüleburgaz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, idari para cezaları ile 26/5/1981 tarihli ve 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun mükerrer 97’nci maddesinin (b) fıkrası gereğince belediyelere ödenmesi gereken paylar, 2017 yılı emlak ve çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı gecikme zammı alacaklarının yapılandırma dışında olduğu belirtildi.

Açıklamada; ‘Bu Kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların bu Kanunda belirtilen şartların yanı sıra dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri, kanun yollarına başvurmamaları ve başvuru süresi içerisinde yazılı olarak bu iradelerini belirtmeleri şarttır. Hesaplanan tutarlar peşin veya taksitler hâlinde ödenebilir. Hesaplanan tutarların tamamının ilk taksit ödeme süresi içerisinde peşin olarak ödenmesi hâlinde, bu tutarlara bu Kanunun yayımı tarihinden ödeme tarihine kadar geçen süre için herhangi bir faiz uygulanmaz ve fer’i alacaklar yerine Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutarlar üzerinden ayrıca yüzde 50 indirim yapılır’ denildi.

Borçlulara, tercih ettikleri taksit süresine uygun ödeme planı verileceği belirtilen açıklamada; ‘Hesaplanan tutarların taksitle ödenmek istenmesi hâlinde, borçluların başvuru sırasında altı, dokuz, on iki veya on sekiz eşit taksitte ödeme seçeneklerinden birini tercih etmeleri şarttır’ denildi.

 

Bu haber 596 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx