19 Ağustos 2017 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 30°C
Açık
HABER DETAYI
Tarih kafa karıştırdı!
Belediye Başkanı Halebak'ın Sanat Akademisi'nin bitişi ile ilgili verdiği tarih 'acaba gecikecek mi?' sorusunu akıllara getirdi...
Lüleburgaz # 19 Haziran 2017 Pazartesi 07:37

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nin arkasında yapımı devam eden ve Ocak ayında bitmesi gereken Sanat Akademisi’nin biteceği tarihi söylerken‘7,8 ay içerisinde, 10 ay içersinde bitmiş olacak’ dedi.

Halebak, Lüleburgaz’da çocukların kötü koşullarda eğitim aldıklarını söyleyerek;Kötü şartlarda çocuklarımız Futbol Akademisi’nin salonlarında bu eğitimleri alıyorlar. Lüleburgaz’da olağanüstü güzel bir Sanat Akademisi yapılıyor. Belediyemiz bunu hayata geçiriyor. Orada olağanüstü güzel müzik ve enstrüman çalışma odalarımız var. Konser salonlarımız var, sergi salonlarımız var, atölyelerimiz var. Orada bunların hepsi olacak. Çok kısa bir zaman kaldı.  Tahmin ediyorum 7,8 ay içerisinde 10 ay içerisinde orası bitmiş olacak. Bundan sonraki isteğim konserimizi hep birlikte orada izleyebilmek’ şeklinde konuştu.

Aşkiye Neşet-Çal Sahnesi’nde gerçekleşen Yıl Sonu Konseri’ne Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, belediye müdürleri, atölye öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halebak; ‘ Sizler ne hissettiniz bilmiyorum ama ben bu konserlerde çok mutlu oluyorum, gururlanıyorum. Henüz daha çocuklarımız Dünya’nın peşinden koştuğu çocuklar değil.  Ama bizler, salondakiler onların hayallerinin peşinden koşmaya hazırız ve koşuyoruz. Onların hayallerinde gelecekte başarılı olmalarını istiyoruz.  Gelecekte onlar başarılı olursa mutlu çocuklar, mutlu insanlar olacaklarını bildiğimiz için. Onları mutlu kılabilmek onların başarısına bağlı. Hepimizi şunu çok iyi biliyoruz ki, başarılı insanlar yalnızca hayatın bir alanında yaptığı işle başarılı olan insanlar değil hayatın birçok alanında başarılı yani insan ilişkileri, sosyal ilişkilerinin iyi olduğu insan oldukları zaman mümkün.  Onlar okullarına gitsin istiyoruz.  Derslerinde başarılı olsun, iyi bir eğitim alsınlar, iyi bir üniversite bitirsinler, meslek hayatlarında olsunlar belki izlediğiniz çocukların hiç biri gelecekte müzisyen olmayacak, belki de Dünya’nın peşinden koşacağı müzisyenler olacak. Bunu bilemiyorum. Onun için bu programları iyi saklayın.  Bu program onların çocuklarına, torunlarına gösterecekleri verdikleri ilk konserin programları olabilir’ dedi.

‘ÇOCUKLARINIZI ÇAĞDAŞ DÜNYANIN NORMLARINDA YETİŞTİRMEK VE TOPLUMU DA ONA GÖRE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ’

Halebak; ‘Ben oturdum, oturduğum yerden çocuklarımızın sahneye gelişini gördüm. Kızlarımız son derece zariftiler, delikanlılarımız son derece centilmence sahneye geldiler. Acaba siz bu yaşta onların çıktığı yere çıksaydınız ne kadar heyecanlanırdınız?  Bir bunu düşünmenizi istiyorum. Gerçekten yaptıkları zor. Onlar bütün bunları yaparken geleceğe hazırlanıyor. Bizde geleceğe hazırlanmak istiyoruz. Kentimizde hazırlanmak istiyoruz, ülkemizle hazırlanmak istiyoruz. İyi şeylerin olmasını istiyoruz. Televizyonları açtığımızda toplumuzda ki insanların Dünya çapında ne kadar güzel şeyler yaptığını görmek istiyoruz. Savaşları, bombaları, parçalanmış bedenleri değil biz çağdaş dünyanın  bireyleri olmak istiyoruz. O nedenle bunu yapabilmek için çocuklarınızı çağdaş dünyanın normlarında  yetiştirmek ve toplumu da ona göre hazırlamak istiyoruz’ diye aktardı.

 ‘OLAĞANÜSTÜ GÜZEL BİR SANAT AKADEMİSİ YAPILIYOR’

Biz Lüleburgaz’da şanslıyız güzel şeyler oluyor. Hep birlikte bunu başarabiliyoruz.  Müzik okulumuzun gösterisini izledik. Bu yetmiyor, kötü şartlarda çocuklarımız Futbol Akademisi’nin salonlarında bu eğitimleri alıyorlar. Lüleburgaz’da olağanüstü güzel bir Sanat Akademisi yapılıyor.  Belediyemiz bunu hayata geçiriyor. Orada olağanüstü güzel müzik ve enstrüman çalışma odalarımız var. Konser salonlarımız var, sergi salonlarımız var, atölyelerimiz var. Orada bunların hepsi olacak. Çok kısa bir zaman kaldı.  Tahmin ediyorum 7,8 ay içerisinde, 10 ay içerisinde orası bitmiş olacak. Bundan sonraki isteğim konserimizi hep birlikte orada izleyebilmek’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Halebak, hocalara sertifikalarını verdi.

Atölye Çalışmaları hakkında bilgi veren Şef Alper Çam; ‘ Müzik Atölye çalışmalarımız 1 Kasım tarihinde başladı. Atölyemizde 70 öğrencimiz var. Piyano, keman, gitar, yan flüt enstrüman konserini yapıyoruz.  Amaç çocukla sanat arasında kuvvetli bir bağ kurmaktır. Enstrüman eğitimiyle de sanat-insan ilişkileri noktasında bu bağı kişisel olarak da yaşamalarını istedik. En büyük hayalimiz gelecekte onların profesyonel olmasa da Lüleburgaz’ın sanat kurumları içerisinde sanatla olan ilişkilerini sürdürüyor olmalarını görmektir’ dedi.

 

Bu haber 3232 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
İşten çıkana ‘teşvik’!
Paşabahçe Kırklareli Fabrikası’ nda 10 Eylül 2017 tarihinde işine son verilmesi beklenen 289 işçiden kendi isteği ayrılacak olanlara teşvik ödemesi yapılacağı, başvuruların istihdam fazlası sayıya ulaşmaması halinde diğer çalışanların teşviksiz işten çıkarılacağı duyuruldu.
19.08.2017 07:26
‘Oflu Hoca’ Trakyalı olacak!
‘Oflu Hoca’ serisinin üçüncü filminin Lüleburgaz’da çekilmesi gündemde.
19.08.2017 07:48
'Kent Konseyi nerede?'
‘Çevre Yolu’ yapılması için düzenlenen imza kampanyasının öncüleri Lüleburgaz FM’de soruları yanıtladı. Şevki Vural, ‘Belediye Meclis üyeleri imza verdi mi?’ sorusuna ‘Verenler var’ diye cevap verdi. Programa katılan Mesut Sarıoğlu ise; ‘Kent Konseyi nerede?’ diye sordu.
18.08.2017 18:30
Uyuşturucu ile mücadelede ‘vites yükseltilecek’!
Lüleburgaz Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu’ nun toplantısında yeni kararlar alındı. Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, uyuşturucu temininin önüne geçileceğini belirtirken, İlçe Jandarma Komutanı Nedim Dalgıç yıl içinde yaklaşık 1 milyon kök kenevir imha ettiklerini söyledi.
19.08.2017 07:31
Araçlarda ‘tek tip’ kamera olacak!
Lüleburgaz’da taşımacılık sektörü içerisinde farklı marka ve kalitede bulunan kameraların tek tip kaliteye ulaştırılması amacıyla toplantı düzenlendi.
19.08.2017 07:39
Fıkra gibi ‘tabela’!
Pınarhisar istikametinden Lüleburgaz’ a gelen kamyonların şehir içine girmesini önlemek amacıyla yerleştirilen yön tabelaları arasında ‘Kamyon giremez’ tabelası bulunması dikkat çekiyor.
19.08.2017 07:30
Virajı alamadı tarlaya uçtu!
​​​​​​​Tatarköy yolunda meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.
19.08.2017 07:47
Burada inekleri robotlar sağıyor!
Lely, Trakya’daki süt sığırcılığını Avrupa standartlarına taşımak için hayvan çiftliklerine verimlilik analizi ve danışmanlık hizmeti verecek. Trakya’da 5 çiftliğe hizmet veren Lely’nin Türkiye Genel Müdürü Jülide İyigün, Müsellim köyündeki hayvan çiftliğini ziyaret etti.
19.08.2017 07:24
Lüleburgaz’ a 2 yeni Üroloji Uzmanı!
Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ nde Üroloji Uzmanı sayısı 4’ e yükseldi.
19.08.2017 07:17
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter