12 Aralık 2017 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Açık
HABER DETAYI
Tarih kafa karıştırdı!
Belediye Başkanı Halebak'ın Sanat Akademisi'nin bitişi ile ilgili verdiği tarih 'acaba gecikecek mi?' sorusunu akıllara getirdi...
Lüleburgaz # 19 Haziran 2017 Pazartesi 07:37

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nin arkasında yapımı devam eden ve Ocak ayında bitmesi gereken Sanat Akademisi’nin biteceği tarihi söylerken‘7,8 ay içerisinde, 10 ay içersinde bitmiş olacak’ dedi.

Halebak, Lüleburgaz’da çocukların kötü koşullarda eğitim aldıklarını söyleyerek;Kötü şartlarda çocuklarımız Futbol Akademisi’nin salonlarında bu eğitimleri alıyorlar. Lüleburgaz’da olağanüstü güzel bir Sanat Akademisi yapılıyor. Belediyemiz bunu hayata geçiriyor. Orada olağanüstü güzel müzik ve enstrüman çalışma odalarımız var. Konser salonlarımız var, sergi salonlarımız var, atölyelerimiz var. Orada bunların hepsi olacak. Çok kısa bir zaman kaldı.  Tahmin ediyorum 7,8 ay içerisinde 10 ay içerisinde orası bitmiş olacak. Bundan sonraki isteğim konserimizi hep birlikte orada izleyebilmek’ şeklinde konuştu.

Aşkiye Neşet-Çal Sahnesi’nde gerçekleşen Yıl Sonu Konseri’ne Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, belediye müdürleri, atölye öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halebak; ‘ Sizler ne hissettiniz bilmiyorum ama ben bu konserlerde çok mutlu oluyorum, gururlanıyorum. Henüz daha çocuklarımız Dünya’nın peşinden koştuğu çocuklar değil.  Ama bizler, salondakiler onların hayallerinin peşinden koşmaya hazırız ve koşuyoruz. Onların hayallerinde gelecekte başarılı olmalarını istiyoruz.  Gelecekte onlar başarılı olursa mutlu çocuklar, mutlu insanlar olacaklarını bildiğimiz için. Onları mutlu kılabilmek onların başarısına bağlı. Hepimizi şunu çok iyi biliyoruz ki, başarılı insanlar yalnızca hayatın bir alanında yaptığı işle başarılı olan insanlar değil hayatın birçok alanında başarılı yani insan ilişkileri, sosyal ilişkilerinin iyi olduğu insan oldukları zaman mümkün.  Onlar okullarına gitsin istiyoruz.  Derslerinde başarılı olsun, iyi bir eğitim alsınlar, iyi bir üniversite bitirsinler, meslek hayatlarında olsunlar belki izlediğiniz çocukların hiç biri gelecekte müzisyen olmayacak, belki de Dünya’nın peşinden koşacağı müzisyenler olacak. Bunu bilemiyorum. Onun için bu programları iyi saklayın.  Bu program onların çocuklarına, torunlarına gösterecekleri verdikleri ilk konserin programları olabilir’ dedi.

‘ÇOCUKLARINIZI ÇAĞDAŞ DÜNYANIN NORMLARINDA YETİŞTİRMEK VE TOPLUMU DA ONA GÖRE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ’

Halebak; ‘Ben oturdum, oturduğum yerden çocuklarımızın sahneye gelişini gördüm. Kızlarımız son derece zariftiler, delikanlılarımız son derece centilmence sahneye geldiler. Acaba siz bu yaşta onların çıktığı yere çıksaydınız ne kadar heyecanlanırdınız?  Bir bunu düşünmenizi istiyorum. Gerçekten yaptıkları zor. Onlar bütün bunları yaparken geleceğe hazırlanıyor. Bizde geleceğe hazırlanmak istiyoruz. Kentimizde hazırlanmak istiyoruz, ülkemizle hazırlanmak istiyoruz. İyi şeylerin olmasını istiyoruz. Televizyonları açtığımızda toplumuzda ki insanların Dünya çapında ne kadar güzel şeyler yaptığını görmek istiyoruz. Savaşları, bombaları, parçalanmış bedenleri değil biz çağdaş dünyanın  bireyleri olmak istiyoruz. O nedenle bunu yapabilmek için çocuklarınızı çağdaş dünyanın normlarında  yetiştirmek ve toplumu da ona göre hazırlamak istiyoruz’ diye aktardı.

 ‘OLAĞANÜSTÜ GÜZEL BİR SANAT AKADEMİSİ YAPILIYOR’

Biz Lüleburgaz’da şanslıyız güzel şeyler oluyor. Hep birlikte bunu başarabiliyoruz.  Müzik okulumuzun gösterisini izledik. Bu yetmiyor, kötü şartlarda çocuklarımız Futbol Akademisi’nin salonlarında bu eğitimleri alıyorlar. Lüleburgaz’da olağanüstü güzel bir Sanat Akademisi yapılıyor.  Belediyemiz bunu hayata geçiriyor. Orada olağanüstü güzel müzik ve enstrüman çalışma odalarımız var. Konser salonlarımız var, sergi salonlarımız var, atölyelerimiz var. Orada bunların hepsi olacak. Çok kısa bir zaman kaldı.  Tahmin ediyorum 7,8 ay içerisinde, 10 ay içerisinde orası bitmiş olacak. Bundan sonraki isteğim konserimizi hep birlikte orada izleyebilmek’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Halebak, hocalara sertifikalarını verdi.

Atölye Çalışmaları hakkında bilgi veren Şef Alper Çam; ‘ Müzik Atölye çalışmalarımız 1 Kasım tarihinde başladı. Atölyemizde 70 öğrencimiz var. Piyano, keman, gitar, yan flüt enstrüman konserini yapıyoruz.  Amaç çocukla sanat arasında kuvvetli bir bağ kurmaktır. Enstrüman eğitimiyle de sanat-insan ilişkileri noktasında bu bağı kişisel olarak da yaşamalarını istedik. En büyük hayalimiz gelecekte onların profesyonel olmasa da Lüleburgaz’ın sanat kurumları içerisinde sanatla olan ilişkilerini sürdürüyor olmalarını görmektir’ dedi.

 

Bu haber 3374 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
Ölüm onu sıyırdı!
Lüleburgaz’da yaşları küçük iki çocuğun üstünde olduğu motosiklet, beton mikseriyle çarpıştı. Kazada 1 çocuk ayağından yaralandı.
11.12.2017 07:34
Çağlayan Topçu projelerini açıkladı!
Lüleburgaz Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin başkan adayı Çağlayan Topçu, seçimlere az bir süre kala projelerini açıkladı. Topçu: “Ortak aklı harekete geçirmek için taraf olmaya çekinmeyelim” dedi.
11.12.2017 07:35
"En az 2 bin lira"!
10.12.2017 09:37
Canan Karatay geliyor!
11.12.2017 07:37
HEM’den ‘insanlık dersi’!
Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi’nin bahçesinde sokak kedileri için soğuğa dayanıklı yuvalar yapıldı. Göz ve ayaklarında sorunlar da bulunan kediler için şimdilik 8 yuva yerleştirildi.
11.12.2017 07:33
Tek temsilcimiz hazırlık maçı bile yapamıyor!
Kırklareli’nin tek temsilcisi olan Trakya Gençlik Spor çatısı altındaki bayan futbol takımı, en yakın rakiplerinin Edirne ve Tekirdağ’da olmasından dolayı hazırlık maçı dahi yapamıyor. Kızlar, her türlü imkansızlığa rağmen bu yıl da Kırklareli’yi temsil etmekte kararlı.
11.12.2017 07:35
Fidan SMMM bürosunu açtı!
11.12.2017 07:38
Kömür yardımlarında sıra belde ve köylerde!
11.12.2017 07:36
Lüleburgaz’da 2 yeni film gösterimde!
10.12.2017 12:25
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter