20 Haziran 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 28°C
Açık
HABER DETAYI
‘Ergene’ ve ‘Cerattepe’ mücadelesi buluştu!
Tekirdağ # 10 Temmuz 2017 Pazartesi 07:45

İl Genel Meclis Üyeleri Gürcan Kırım, Yeşim Girgin, Lüleburgaz CHP ilçe Başkanı Özgür Kaya ve yönetim, Büyükkarıştıran CHP Belde Başkanı Ertuğrul Çamlıca ve belde yönetimi ile Lüleburgaz CHP Kadın Kolları Başkanı Aysun Dedeoğlu Adalet Yürüyüşü’nü “Ergene İçin Adalet” pankartının arkasında gerçekleştirdi.

İl Genel Meclisi Üyesi Gürcan Kırım; ‘İstanbul’un arka bahçesi haline getirilen Trakya, 1.sınıf tarım arazilerinin kirli sanayiye kurban edildiği, çarpık ve plansız sanayileşmeye, ‘daha fazla kar’ için arıtmalarını çalıştırmayan fabrikalar, iş-aş diye insanımıza yutturulan kirletici sanayi bugün tarım topraklarımızın, Ergene Nehrimizin, insanımızın kısaca Trakya’mızın Azraili olmuştur. Yaşam hakkımız ve hukuk gasp edilmiştir. 10 Nisan 2011 Karamusul Ergene eyleminden sonra yapılan açıklamaları hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Ne Ergene’de yüzüyoruz, ne de balık tutuyoruz. Ergene’nin çocukları olarak, “Ergene İçin Adalet” derken Trakya’nın yaşam hakkını için adalet istiyoruz’ dedi.

‘Ergene İçin Adalet’ pankartı taşıyan Lüleburgazlılar, yürüyüşte Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan ve Cerattepe direnişçileri ile HES’lere karşı ortak mücadele platformundan katılan yaşam savunucuları ile de bir araya geldi.

Ergene İçin Adalet pankartına Kanal D eski spikeri İrfan Değirmenci, Milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil, Ali Şeker, Eren Erdem, Özgür Özen, Okan Gaytancıoğlu, Orhan Sarıbal gibi pek çok isimden destek geldi.

 

Bu haber 1493 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx