20 Haziran 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 28°C
Açık
HABER DETAYI
Müftü Şimşekoğlu 15 Temmuz'u lanetledi
Müftü Şimşekoğlu: "Dini istismar ederek nesilleri milletine ve devletine düşman olarak yetiştiren yapılanmalara karşı tedbirli olmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır."
Kırklareli # 15 Temmuz 2017 Cumartesi 07:31

Metin KARAKUŞ

Babaeski İlçe Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajla 15 Temmuz'da yaşayananları lanetledi.

Müftü Şimşekoğlu,“Millet olarak tarihimizin hiçbir döneminde eşine rastlanmayan haince bir darbe girişimine maruz kaldık. Dini değerleri istismar ederek milletin evlatlarını ve imkânlarını bu milletin başına musallat edenleri bir kez daha lanetliyorum." dedi.

15 Temmuz'da dini istismar ederek nesilleri milletine ve devletine düşman olarak yetiştiren yapılanmalara karşı tedbirli olmanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirten  Şimşekoğlu şöyle devam etti:

"Allah’ın yardımı, mazlumların duası ve topyekûn milletimizin üstün cesareti ile ülkemize, bağımsızlığımıza ve onurumuza sahip çıktık. Kahraman Türk Milletinin vatan söz konusu olunca neler yapabileceğini bir kez daha bütün dünyaya gösterdik. Bu büyük ihanetin arkasında kimlerin olduğunu dostumuzu düşmanımızı daha iyi gördük. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anarken, gazilerimize Allah’tan şifa diliyorum. Dini istismar ederek nesilleri milletine ve devletine düşman olarak yetiştiren yapılanmalara karşı tedbirli olmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır."

Babaeski Müftülüğü olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptıkları çalışmalardan da bahseden Şimşekoğlu, " 11 Temmuz Salı Günü bütün şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okuduk. 13 Temmuz Perşembe Günü Yaz Kur’an Kurslarımıza katılan öğrencilerimizle birlikte şehitlerimizi anma programı düzenledik. 14 Temmuz Cuma Günü cuma namazdan önce Merkez Cedid Ali Paşa Camiinde ve ülke genelinde Kur’an-ı Kerim ve okunan 100 bin hatimlerin duası yapılacaktır. 15 Temmuz Cumartesi Günü saat 20:30'da yapılacak demokrasi ve milli birlik yürüyüşüne katılacağız ve aynı gece 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programına katılacağız. Gece saat 00:13’te bütün camilerimizden salalar vereceğiz. Bütün vatandaşları ilçemizdeki bu programlara katılmaya davet ediyorum. Allah bu milleti ve bu devleti her türlü ihanetlerden korusun.” şeklinde konuştu.

Şimşekoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığınca, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hazırlanan "FETÖ Raporu" nun Avrasya İslam Şurası'nda paylaşılacağını da sözlerine ekleyerek, "Dini İstismar Hareketi FETÖ/PDY” raporu hazırlandı. 10 dile tercüme edilen raporda, FETÖ'nün dini bir yapı olarak nitelendirilemeyeceği belirtilerek, örgüt lideri Fetullah Gülen'in, zaman ve zemine göre pragmatist bir tavır takındığı ve her ortama uygun bir söylem geliştirdiği ifade ediliyor." dedi.

Bu haber 507 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx