22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 30°C
Açık
HABER DETAYI
Kurban kesilmesini istemedi!
656’ncı Kırkpınar’da Başpehlivan olduktan sonra ilk ziyaretini Büyükmandıra’ya yapan İsmail Balaban beldede coşkuyla karşılandı. Başpehlivan Balaban kendisi için kurban kesilmesini istemedi.
Edirne # 19 Temmuz 2017 Çarşamba 07:22

Metin KARAKUŞ/Büyükmandıra

Edirne’de, bu yıl 656'ncısı düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan olan Antalya Bölgesi Güreşçilerinden İsmail Balaban, Edirne dönüşü Güreşçiler Diyarı Büyükmandıra Beldesinde Belediye Başkanı Sertaç Balyemez’i ziyaret etti.

2013 yılından sonra tekrardan Kırkpınar'da birincilik kürsüsüne çıkma başarısını gösteren Balaban 2017 yılı Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı unvanını yakalamış oldu.

Başpehlivanlar Orhan Okulu ile İsmail Balaban Kırkpınar'dan önce bu yıl 19 Mayıs'ta 92.'si düzenlenen Büyükmandıra Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Güreşleri’nde de final yapmıştı.

Güreşçiler diyarı olarak bilinen Büyükmandıra’ da gerçekleşen bu final sonrası Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez'e, "Kırkpınar'ı alırsam ilk sizin yanınıza geleceğim" deyip söz veren Balaban Kırkpınar Başpehlivanı olduktan sonraki gün Büyükmandıra Beldesini ziyaret etti.

Beldenin girişinde coşkulu bir kalabalıkla davul -zurna ve tezahüratlarla karşılanan İsmail Balaban Belediye Binasına kadar Beldedeki Atatürk Caddesi üzerinde kortej eşliğinde yürüdü.

KURBAN KESİLMESİNE MÜSAADE ETMEDİ!

Yürüyüş sonrası belediye meydanında bekleyen coşkulu kalabalığı selamlayan Balaban kendisi için kesilip kurban edilecek olan koçun kesilmesine müsaade etmedi.

Bu davranışı sonrası coşkulu kalabalıktan büyük alkış alan Başpehlivan konuşmasında;  ‘19 Mayıs'ta Büyükmandıra’ ya geldiğimde Belediye Başkanımız Sertaç Balyemez'e Kırkpınar'ı alırsam söz veriyorum ilk olarak Büyükmandıra’ ya geleceğim demiştim, çünkü sizin ve Büyükmandıra'nın benim için yeri her zaman farklıdır. Bugün de vermiş olduğum sözü tutarak ilk olarak Büyükmandıra’ ya sizin yanınıza geldim. Herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Balaban'dan sonra konuşma yapan Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez de; ‘Bugün buraya sevgili İsmail ile birlikte gelen değerli hocalarına ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. İsmail, henüz başpehlivan olalı yirmi dört saat dahi dolmadan, sözünde durarak ilk olarak Beldemizi ziyaret etmiştir. Başpehlivanımızı Büyükmandıra’ da ağırlamanın gururunu yaşattığı için kendisine ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum’ dedi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Geçmişten Günümüze Büyükmandıra kitabını İsmail Balaban'a günün hatırası olarak imzalayarak takdim etti.

Başpehlivan Balaban, daha sonra Büyükmandıra Beldesinden ayrılarak, memleketi Antalya'ya gitmek üzere yola çıktı.

 

 

Bu haber 1999 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx