22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 30°C
Açık
HABER DETAYI
Madalya Abdülbaki Kara’dan geldi
Edirne # 19 Temmuz 2017 Çarşamba 07:41

656.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Trakya Birlik Spor Kulübü Güreşçisi Abdülbaki Kara Deste Orta Boyda 3.olarak Edirne’ye madalya’yı getirdi.

 Sezon öncesi yapılan piyasa güreşlerinde fırtına gibi esen ve Kırkpınar güreşlerinde madalya’nın favorisi olarak gösterilen güreşçi verdiği sözü tutarak madalya kazandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulanan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel; ‘Abdülbaki Kara Trakya Birlik Spor Kulübünün alt yapısından çıkan bir güreşçimiz. 8 yaşında kulübümüze geldiğinde ilerleyen yıllarda başarılı olacağını biz biliyorduk. Sırasıyla  2008 yılında Minikler  1.si, 2010 yılında Minikler 2.si, 2014 yılında Teşvik Boy 1.si, 2015 yılında Ayak Boy 3.sü olmuştu, 1 yıl aradan sonra tekrar kürsüye çıkarak bizleri gururlandırdı ayrıca ailesinin verdiği destek harikulade babası Mevlüt Kara Baki’nin gözünün içine bakıyor. İnanıyorum ki bu destekle inşallah ilerleyen yıllarda üst boylarda göreceğiz. Sporcularımız için bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet Sezen, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyelerine ve Trakya Birlik Genel Müdürü Sayın Hakan Çalen’e teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Bu haber 1302 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx