23 Haziran 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Edirne’den ilk hac kafilesi uğurlandı!
Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla hac ibadeti için kutsal topraklara Edirne'den giden ilk kafile dualarla uğurlandı.
Güncel Gündem # 11 Ağustos 2017 Cuma 07:13

Sabah namazının ardından Selimiye Camisi önünden iki otobüsle 100 hacı adayı kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktı.

Hac görevini yerine getirmek üzere yola çıkan hacı adaylarını aileleri ve yakınları, gözyaşları ve hayır dualarla yolcu etti.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, gazetecilere yaptığı açıklamada, çıkılan kutsal yolculuğun hayırlı bir şekilde tamamlanması temennisinde bulundu.

Hacı adaylarının sorunsuz bir hac dönemi geçirmesi için gerekli eğitimlerin verildiğini vurgulayan Üzüm, şunları kaydetti:

"Bu yıl Edirne'den toplam 217 hacı adayımız var. İlk kafilemizde 100 hacı adayımızı uğurladık. Allah'ın izniyle hac görevlerini yerine getirecekler. 3 bin kadar bir kalabalıkla hacılarımızı uğurladık. Çok eğitimli bir hacı kafilesi gönderiyoruz. Çok güzel eğitim verdik. İnşallah ibadetlerini en iyi şekilde yapacaklar. İlk olarak Medine'ye gidecek olan hacı adaylarımız, orada 6 gün kaldıktan sonra Mekke'ye geçecekler. Orada da haccın gereklerini yerine getirip Arife Günü Arafat'a çıkacaklar. Allah, tüm hacı adaylarımızın sağ salim bir şekilde gidip dönmesini nasip eylesin. Diyanet İşleri Başkanlığımız, haccın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için zaten gerekli tüm planları yapıp orada vatandaşlarımızın yanında oluyor. Çok iyi şartlarda hacılarımız görevlerini yapıyor."

Hacı adaylarından Mustafa Köse de 10 yıldır hacca gitmek için sıra beklediğini belirterek, "Daha önce umreye gitmiştim. Hacca gitmek için uzun süredir bekliyordum. Kutsal topraklara gittiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyım. Allah, herkese nasip etsin." diye konuştu.

Edirne'den otobüsle yola çıkan hacı adayları, İstanbul'dan havayoluyla Suudi Arabistan'a gidecek.

AA

Bu haber 486 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx