22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 30°C
Açık
HABER DETAYI
Belediye ‘kedi evi’ projesine başladı!
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sokak kedilerinin yoğun olarak yaşadıklara yerlere "kedi evi" projesi kapsamında barınaklar yerleştiriliyor.
Güncel Gündem # 11 Ağustos 2017 Cuma 07:14

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, sokak kedilerinin doğal yaşamlarını devam ettirmelerine yönelik gerçekleştirdiği "kedi evi” projesi kapsamında sokaklara kedi evlerinin yerleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, projeyi Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü belirtilerek, son olarak Kumbağ Mahallesine 3 tane kedi evi yerleştirildiği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sokak hayvanlarının yaşamlarını doğal ortamda sürdürmeleri için çabaladıklarını ifade etti.

Sokak hayvanlara beslenme konusunda da yardım ettiklerini aktaran Eşkinat, "Göreve geldiğimizden beri sokak hayvanlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi içi mücadelemizi sürdürüyoruz. Gerek kedi evleri, gerek beslenme odakları, su kapları, mamamatiklerimiz ve hasta ya da yaralı canlarımız için hizmet veren geçici bakım evimiz ile sokak hayvanlarımızın yanında oluyor, yaşamlarını doğal ortamlarında sürdürmeleri için çabalıyoruz." ifadelerini kullandı.

AA

 

Bu haber 629 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx