22 Mayıs 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
Hızlı Tren ihalesi yapılacak!
Edirne # 08 Eylül 2017 Cuma 07:30

Haber Merkezi

Trakya’nın yakından takip ettiği Hızlı Tren projesi ile ilgili Edirne İl Genel Meclisi toplantısından heyecanlandıran bir haber geldi.

Edirne İl Genel Meclisi Toplantısı’nda Halkalı – Kapıkule arasındaki Hızlı Tren Hattı Projesi’nin kesin programa alındığı açıklandı.

İl Genel Meclisi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Özcan Tosun, yılbaşından itibaren ihalelerin yapılacağını belirterek; ‘En az 3 yıl sürecek proje bitiminden itibaren de 6 ay boyunca test edildikten sonra hizmete girecektir’ dedi.

İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı Toplantıları’nın 2’nci oturumunda söz alan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Özcan Tosun; ‘Araştırmamız esnasında Edirne için müjdeli haber sayılabilecek Hızlı Tren Hattı Projesi’nin başlamak üzere olduğunu öğrendik. Halkalı- Kapıkule arasında Hızlı Tren Projesi kesin programa alınmıştır. Yılbaşından itibaren Halkalı – Çerkezköy hattı ile Çerkezköy – Kapıkule Hızlı Tren Hattı ihaleleri gerçekleşiyor. Yeni yapılacak hızlı tren tamamen yeni bir güzergah üzerinde yapılacak olup, seyahat hızı 200 kilometre, seyahat süresi de 1 saat 35 dakika olarak tespit edilmiştir. En az 3 yıl sürecek proje bitiminden itibaren de 6 ay boyunca test edildikten sonra hizmete girecektir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 773 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx