22 Mayıs 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
Yarışlarda ilk günün birincisi Yunanistan!
Spor # 08 Eylül 2017 Cuma 07:54

Tekirdağ'da düzenlenen 50. Balkan Yelken Şampiyonası'nda ilk gün yarışları tamamlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu, Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen organizasyonun ilk gününde optimist, laser 4.7, laser radial, laser standart ve 420 kategorilerinde yarışlar yapıldı.

Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü tesislerindeki organizasyonda, Türkiye'nin yanı sıra 7 ülkeden yaklaşık 200 sporcu, kendi sınıflarında dereceye girebilmek için mücadele etti.

İlk gün yarışları sonunda Yunanistan'dan Lavakas Dedes birinci, Türkiye'den Can Ertürk, Bulgaristan'dan Todor Tuzlukov üçüncü oldu. 

420 kategorisinde, Türkiye'den Rasim Yaşar-Kaan Barlas ikilisi yarışı ilk sırada tamamlarken, Yunanistan'dan Arvanitis Aggeles-Kavakarakis Thefaur ikilisi ikinciliği, Türkiye'den Deniz Saltık-Aylin Tezol ikilisi ise üçüncüğü elde etti.

 Laser standart kategorisinde, Yunanistan'dan Paratmidriov Dimitris birinci, Türkiye'den Ali Fuat Yuvalı ikinci, Yunanistan'dan Karadimas Marios da üçüncü oldu. 

Laser 4.7 kategorisinde, Yunanistan'dan Margapiditis Pavlos altın madalya kazanırken, Manos Alminios gümüş, Pousbouris George ise bronz madalya kazandı. 

Laser radial kategorisinde, Yunanistan'da Christos Mouzakıs birincilik kürsüsüne çıkarken, Türkiye'den Tansu Erin Şarlak ikinci, Yunanistan'dan Patroklos Mandiralis üçüncü sırada yer aldı.

AA

Bu haber 430 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx