21 Temmuz 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
Tosbağa Dere projesi geliyor!
Belediye Başkanı Emin Halebak, Eskibedir yolu üzerinde bulunan Tosbağa Deresi’nin içinde yürünecek, spor yapılabilecek, sincapların, kuşların olduğu bir alana dönüştürüleceğini söyledi.
Lüleburgaz # 13 Eylül 2017 Çarşamba 07:16

Çınar TÜRKMEN

Belediye Başkanı Emin Halebak, Yüzme Akademisi’nin proje sunumu toplantısında, yakında hayata geçirmeyi planladıkları Tosbağa Dere Projesi’ni de açıkladı.

Halebak, 650 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilmesi planlanan proje için fikir yarışması açacaklarını söyledi.

Halebak şöyle konuştu; ‘Cumartesi günü gittim dolaştım. Bir gün oda başkanlarını da orada gezdirmek isterim Lüleburgaz’ın tam da merkezinde Eskibedir’e giderken Tosbağa Deremiz var. Onun kanalını hallettik, şimdi Çarşamba günü jürimiz burada olacak, bir fikir yarışması açıyoruz. Burası 650 bin metrekare bir yeşil alan. İçinde yürüyeceğimiz, dinleneceğimiz, sincapların, kuşların olduğu kent merkezinde gayet geniş, rahat bir alan. Bunu hayata geçirdiğimizde inanın ki Türkiye’deki bildiğimiz şehirlerden farklı hale geleceğiz. Bunları yapmak zorundayız. Bu kentin geleceğinde ne istiyorsak adım adım oraya gidiyoruz. Bunları yaparken kentin yeni gelişecek alanlarında belli bir bölümü ayırıp her şeyin burada olmasını sağlamak yerine, kentin her tarafına bunları dağıtarak kentin eşit, dengeli ve sağlıklı gelişmesini, kentin her alanının değerli hale geldiği bir iklimi yaratmanın çabası içerisindeyiz’

Bu haber 3997 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx