22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
HABER DETAYI
Başkan Hacı’dan Milli sporcu Dizman’a plaket!
Spor # 13 Eylül 2017 Çarşamba 13:57

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Çanakkale Rotary Kulübü tarafından, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması'nda kendi kategorisinde 2’inci olan Milli Sporcu Fırat Dizman’a, plaket ve saat takdim etti.

Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, makamında yaptığı konuşmada; “Fırat kardeşimi çok seviyorum Babaeski Belediye Başkanı olarak, Babaeski halkının bir temsilcisi olarak. Böyle mütevazı insanları bulmak gerçekten çok zor. Kendisi sporun her dalında başarılı ve Belediyemizden de bugüne kadar inanın hiçbir katkı ve destek istemedi. Bugüne kadar kendisine hiçbir katkımız olmadı o açıdan da kendisine mahcubuz. Başarılarını her zaman takip ediyorduk çünkü Fırat kardeşimiz, İlçemizin tanıtımı açısından bizim için çok değerli bir insan, Babaeski için çok değerli bir insan ve bizleri çok güzel temsil ediyor. Yüzme, bisiklet, atletizm, futbol gibi kendisi sporun her dalında çok başarılı milli bir sporcu. Biz kendisi ile bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz. Kendisinin ülke genelinde ve yurt dışında tüm yarışmalarını takip edeceğiz. Bugün biz de kendisine Babaeski halkı adına, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Çanakkale’de düzenlenen yarışmada kendi kategorisinde 2’inci gelmesi ve yaptığı başarılar dolayısıyla bir plaket vermek istedik. Ayrıca plaketin yanında kendisine sporcuların kullandığı kronometre gösterme özellikli bir saat hediye ettik. Ben tekrar kendisine başarılarının devamını diliyorum’ dedi.

Milli Sporcu ve Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Fırat Dizman ise, “Belediye Başkanımız Abdullah Hacı’ya, bu güzel düşüncesinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu benim için çok özel bir plaket oldu. Çünkü bu plaketi Babaeski halkı adına başkanımız bana takdim etti. Çok mutluyum, Babaeski’yi daha önce olduğu gibi bundan sonra da gittiğimiz tüm yarışmalarda en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Şunu bütün samimiyetimle söylemek isterim belki Babaeski’nin turizm açısından veya deniz, dağcılık açısından fazla özellikleri yok ama başarılı sporcuları açısından bugüne kadar çok kişi gittiğimiz yarışmalarda Babaeski’yi tanımıştır. Ben tekrar Sayın Başkanımıza bu nazik düşüncesinden dolayı teşekkür ediyorum. Babaeski tanıtmaya devam edeceğiz’ diye konuştu.

CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu da başarılı sporcuyu tebrik etti.

MİLLİ SPORCU DİZMAN BU GÜNE KADAR EN HIZLI GEÇİŞİNİ YAPMIŞTI

Uzun bir sakatlık sonra ilk yarışmasına çıkan Türkiye Triatlon Federasyonu Milli Sporcularından Fırat Dizman, Eceabat Kumsal’ından başlayan 31.Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması sonucunda, Eceabat-Çanakkale arası 6,5 km’lik mesafedeki boğazı 47 dakika, 12 saniye yüzerek, kendi kategorisinde ikinci olmuştu.

Bu haber 672 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx