22 Mayıs 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
Emek ve Demokrasi Platformu Kartal mitingi için toplandı!
17 Eylül’de İstanbul Kartal’da düzenlenecek olan Gerici Eğitime Karşı ‘Kamusal, Parasız, Laik ve Bilimsel Eğitim’ mitingine Lüleburgaz’dan araç kaldırılacak.
Lüleburgaz # 14 Eylül 2017 Perşembe 07:04

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu, 17 Eylül’de yapılacak olan ‘Gerici Eğitime Karşı ‘Kamusal, Parasız, Laik ve Bilimsel Eğitim’ mitingi kapsamında, 12 Eylül Salı günü saat 17:00’da Kristal-İş Sendikası’nda toplantı düzenledi.

Toplantıda, öncülüğünü Eğitim-Sen ve Alevi Bektaşi Federasyonu’nun yaptığı, İstanbul Kartal’da düzenlenecek olan mitingin hazırlık aşamaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Susularak mevcut iktidarın protesto edileceği mitinge, Ferhat Tunç, Gülten Benli, Muharrem Temiz, Haluk Tolga İlhan, Grup Munzur, Özlem Gerçek, Yasemin Göksu, Doğan Çelik, Suavi, Zeynep Karababa, Terki Vatan, Grup Yorum, Hüseyin Turan, Erdal Erzincan, Tolga Sağ, Kutsal Evcimen, Pınar Aydınlar, Metin Kemal Kahraman, Onur Güvencioğlu, Hasan Ali Sezer ve Sinan Güngör gibi sanatçıların katılacağı belirtildi.

Mitinge Lüleburgaz’dan katılmak isteyenler için 17 Eylül saat 08:30’da SGK önünden hareket edecek araçları kullanabilecekleri bildirildi.

‘KARTAL MİTİNGİNDEYİZ’

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’nun yaptığı çağrı niteliğindeki açıklamada; ‘Bizler, çocuklarımızın bugünü ve yarını için demokrasi istediğimizi, farklılıklarımızla birlikte eşit ve özgürce yaşamda ısrarcı olduğumuzu, eğitimin kamusal, parasız, laik, bilimsel, demokratik, nitelikli ve anadilinde örgütlenmemesinin bu ülkeye ciddi zararları olacağını daha yüksek sesle haykırmak zorundayız. Eşit, özgür, demokratik ve barış içinde bir yaşam için yapılacak çok şey olduğunu biliyoruz. Gelin hep birlikte toplumu kutuplaştıran ve kendinden olmayanı yok sayan bir kindarlığın elinde çocuklarımızın ve öğrencilerimizin geleceğinin un ufak edilmesine izin vermeyelim. Lüleburgaz Demokrasi Platformu olarak 17 Eylül 2017 günü İstanbul Kartal’da gerçekleştireceğimiz mitinge sizleri de davet ediyor, herkesi çocuklarımızın haklarına ve geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyoruz’ dedi.

Bu haber 634 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx