23 Ocak 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
Açık
HABER DETAYI
Emek ve Demokrasi Platformu Kartal mitingi için toplandı!
17 Eylül’de İstanbul Kartal’da düzenlenecek olan Gerici Eğitime Karşı ‘Kamusal, Parasız, Laik ve Bilimsel Eğitim’ mitingine Lüleburgaz’dan araç kaldırılacak.
Lüleburgaz # 14 Eylül 2017 Perşembe 07:04

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu, 17 Eylül’de yapılacak olan ‘Gerici Eğitime Karşı ‘Kamusal, Parasız, Laik ve Bilimsel Eğitim’ mitingi kapsamında, 12 Eylül Salı günü saat 17:00’da Kristal-İş Sendikası’nda toplantı düzenledi.

Toplantıda, öncülüğünü Eğitim-Sen ve Alevi Bektaşi Federasyonu’nun yaptığı, İstanbul Kartal’da düzenlenecek olan mitingin hazırlık aşamaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Susularak mevcut iktidarın protesto edileceği mitinge, Ferhat Tunç, Gülten Benli, Muharrem Temiz, Haluk Tolga İlhan, Grup Munzur, Özlem Gerçek, Yasemin Göksu, Doğan Çelik, Suavi, Zeynep Karababa, Terki Vatan, Grup Yorum, Hüseyin Turan, Erdal Erzincan, Tolga Sağ, Kutsal Evcimen, Pınar Aydınlar, Metin Kemal Kahraman, Onur Güvencioğlu, Hasan Ali Sezer ve Sinan Güngör gibi sanatçıların katılacağı belirtildi.

Mitinge Lüleburgaz’dan katılmak isteyenler için 17 Eylül saat 08:30’da SGK önünden hareket edecek araçları kullanabilecekleri bildirildi.

‘KARTAL MİTİNGİNDEYİZ’

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’nun yaptığı çağrı niteliğindeki açıklamada; ‘Bizler, çocuklarımızın bugünü ve yarını için demokrasi istediğimizi, farklılıklarımızla birlikte eşit ve özgürce yaşamda ısrarcı olduğumuzu, eğitimin kamusal, parasız, laik, bilimsel, demokratik, nitelikli ve anadilinde örgütlenmemesinin bu ülkeye ciddi zararları olacağını daha yüksek sesle haykırmak zorundayız. Eşit, özgür, demokratik ve barış içinde bir yaşam için yapılacak çok şey olduğunu biliyoruz. Gelin hep birlikte toplumu kutuplaştıran ve kendinden olmayanı yok sayan bir kindarlığın elinde çocuklarımızın ve öğrencilerimizin geleceğinin un ufak edilmesine izin vermeyelim. Lüleburgaz Demokrasi Platformu olarak 17 Eylül 2017 günü İstanbul Kartal’da gerçekleştireceğimiz mitinge sizleri de davet ediyor, herkesi çocuklarımızın haklarına ve geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyoruz’ dedi.

Bu haber 548 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
BAĞIRA BAĞIRA GELDİ!
2010 ve 2015’te yaşanan taşkınların ardından Lüleburgaz 3’üncü kez korkuyu yaşadı. Lüleburgaz ve Saranlı derelerinin taşması sonucu Kümeevler mevkii sular altında kaldı. 4 aile AFAD tarafından kurtarılırken, yaklaşık 20 evde maddi hasar meydana geldi.
23.01.2018 07:46
Taşkın 1 can aldı!
Düğüncülü’de taşan dereden traktörüyle geçmek isteyen Feyzullah Kenar devrilen traktörün altında kalarak can verdi.
23.01.2018 07:46
Suda uyandılar!
Lüleburgaz Deresi’nin taşması sonucu evlerini su basan vatandaşlar büyük bir felaketten dönüldüğünü söylediler. Her yağmurda bu korkuyu yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar zararlarının karşılanması için yardım ve taşkınlara önlem alınmasını istediler.
23.01.2018 07:45
Kalp krizi direksiyon başında yakaladı!
Lüleburgaz Ziraat Bankası’nın eski Müdürü Cengiz Atakan, kullandığı araçla TEM Otoyolu Sakızköy üst geçidinin ayaklarına çarptı. Kazada hayatını kaybeden Atakan’ın seyir halindeyken kalp krizi geçirdiği iddia edildi.
23.01.2018 07:44
“Tazminat istiyorsunuz belediyeyi savunmuyorsunuz” (video)
23.01.2018 07:27
Tüm gücüyle frene basmış! (video)
Lüleburgaz’da motosikletin otomobile çarptığı kazada motosiklet sürücüsünün ayakkabısı tüm gücüyle frene basması nedeniyle fren pedalına saplanmış halde bulundu.
23.01.2018 07:43
Babaeski sele teslim!
Babaeski’de taşkın nedeniyle evlerinde mahsur kalan vatandaşlar “Açız ekmek bekliyoruz” diye bağırdı.
23.01.2018 07:43
Esnaf Kefalet’te yeniden Özkan! (video)
Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin açık oylama ile yapılan seçiminde kazanan yeniden Fahri Özkan oldu. Seçimde sandık kurulması önergesi oy çokluğu ile reddedilirken Başkan Fahri Özkan; “Salonun hepsi ‘açık’ derken ben ‘kapalı’ diyemem” dedi.
23.01.2018 07:42
Sonunda yandı! (video)
23.01.2018 07:41
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter