21 Ağustos 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
Etkin Pişmanlık’tan yararlanan eski polis anlattı!
Kırklareli’de FETÖ’nün emniyet yapılanması davasında 5’inci gün sonunda sanık savunmaları tamamlandı. Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanan tutuksuz sanık eski Polis Gökhan Ö. de savunma yaptı.
Kırklareli # 25 Eylül 2017 Pazartesi 07:42

Kırklareli'de FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olma", "silahlı terör örgütü" yöneticiliği ile örgütün haberleşme programı "Bylock"u kullandığı gerekçesiyle haklarında dava açılan, aralarında şube müdürü, komiser, komiser yardımcısı ve polis memurlarının da bulunduğu 47 eski emniyet personelinin yargılandığı davanın beşinci gününde sanık savunmaları tamamlandı.

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Halk Eğitim Merkezi'nde oluşturulan salonda verilen aradan sonra devam duruşmada, 41 tutuklu sanık ve bazı tutuksuz sanıklar hazır bulundu.

Görevinden ihraç edilen polis memuru tutuksuz sanık Gökhan Ö., savunmasında, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Ö., FETÖ ile ilgili bildiği her şeyi savcılık ve polis ifadelerinde anlattığını söyledi.

FETÖ yapılanması içerisinde olmadığını ileri süren Ö., mesleğine katılırken de hiçbir kimseden yardım almadığını belirtti.

Yaklaşık 2,5 yıl önce bir polis arkadaşının önerisi üzerine telefonuna örgütün gizli haberleşme programı Bylock'u kurdurduğunu anlatan Ö., Bylock'u örgüt üyelerinin kullandığını bilmediğini savundu.

‘ETKİN PİŞMANLIK’TAN FAYDALANDI!

Bylock programı üzerinden arkadaşları ile 12 kez konuştuğunu ifade eden Ö., ''Bu programın 2,5 yıl sonra beni terör örgütü suçlaması ile karşı karşıya bırakacağını düşünmedim. Programda dini konular konuşulurdu. Bu nedenle yargılanmak beni derinden yaralıyor. Bu cemaatin de terör örgütü olduğunu 15 Temmuz'da anladım. Polislik mesleğime geri dönmeyi çok istiyorum. Etkin pişmanlık yasasından yararlanarak bildiğim her şeyi anlattım.'' şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan polis memuru Mithat K. için yetkisizlik kararı verdi.

Dört gün süren duruşmalarda tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmaları tamamlandı.

‘BURAYA GELİN BURAYA’

Duruşmaların ikinci gününde bir basın mensubuna tekme atan tutuklu sanık Suat Y., salondan çıkarıldığı sırada görüntü almak isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi.

Geniş güvenlik önlemleri altında duruşma salonundan çıkarılan Y., gazetecilere ''Buraya gelin buraya'' diye seslendi.

Sanıklar ring aracına bindirilerek ceza infaz kurumuna götürüldü.

AA

Bu haber 1611 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx