21 Ağustos 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
Adı ‘park’!
Lüleburgaz Atatürk Mahallesi’nde bulunan Eczacıbaşı Parkı’nın son durumu görenleri şaşırtıyor. Kırık oyuncaklar nedeniyle tehlike saçan ve çöpler nedeniyle mikrop yuvasına dönen parkın son hali ‘terk edilmiş’ izlenimi yaratıyor.
Lüleburgaz # 25 Eylül 2017 Pazartesi 07:45

Orhan KONYALI

Atatürk Mahallesi’nde Kenar Caddesi ile Baki Becer Sokak kesişiminde bulunan Eczacıbaşı Parkı kaderine terk edilmiş durumda.

Eğitim öğretim yılının açılmasıyla çocukların da oyun oynamak için geldiği park, son haliyle hem tehlike hem de hayal kırıklığı yaratıyor.

Parkın zemininden oyun aletlerine kadar her yer onarım beklerken, parkın içinde biriken çöpler de hem görüntü kirliliği hem de sağlık açısından risk oluşturuyor.

SALINCAKLAR VE ZEMİN TUZAK GİBİ!

Eczacıbaşı Parkı’ndan içeri girildiği andan itibaren uzun süredir ilgilenilmediği belli oluyor.

Salıncakları kırık olan parkta zemin döşemelerinin de sökülmüş halde olduğu görülüyor.

Basket potalarının bazıları da kırık ve yamulmuş olarak dururken, aileler de çocuklarının başına bir şey gelmesinden endişe ediyor.

MUHTAR: ‘GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇSUZ KALDI’

Konuyla ilgili Atatürk Mahallesi muhtarı Osman Kızılaslan; ‘Parkla ilgili olarak mahallelinin de şikayetleri oldu. Bunun dışında bizzat benim de belediyeye müracaatlarım var, fakat şu ana kadar girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Yani durumdan haberdarım, süreci takip ediyorum ama maalesef parkın bu duruma gelmesinin önüne geçilemedi. Belediyenin, bu konuda önümüzdeki yılı beklemeden bir müdahalesi olmalı ve Eczacıbaşı Parkı çocuklarımızın güvenle oynayabileceği sağlıklı bir ortama kavuşmalı diye düşünüyorum’ dedi.

   

 

Bu haber 1224 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx