19 Ocak 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Açık
HABER DETAYI
Kaya’dan ‘ittifak’ yanıtı!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, geçtiğimiz Pazartesi toplantısında Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan’ın söylediği; ‘Başkana soruyorum. Geçen dönem ilçe başkanı olduğunda hangi ittifakla başkan oldu?’ sözlerine yanıt verdi.
Lüleburgaz # 25 Eylül 2017 Pazartesi 07:45

Haber Merkezi

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, geçtiğimiz Pazartesi toplantısının ardından Lüleburgaz İlçe Yönetimi tarafından kimlerin kurultay delegesi gösterildiği ve kimlerin delege olduğu tartışmasının parti kamuoyunda ciddi tartışmalara ve spekülasyonlara sebep olduğunu belirterek yazılı bir açıklama yaptı.

CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya, yaptığı açıklamada; ‘Halk toplantısında da belirttiğimiz üzere, bu konuların basın üzerinde tartışılmasını doğru bulmamakla beraber, konuya açıklık getirmemiz şart olmuştur. Bilindiği üzere kurultay delegeleri İl Başkan adaylarının listesinden aday olmaktadır. Geçtiğimiz il kongresi öncesinde yeni seçilen  Lüleburgaz İlçe Yönetiminin düzenlediği İlçe Danışma Kurulu toplantısında Babaeski ve Kırklareli İlçe Yönetimleri tarafından desteklenen İl Başkan Adayına karşı Lüleburgaz’ın desteklediği İl Başkan Adayı Tuna Soykan olarak ilan edilmiştir ve Lüleburgaz, bu listede yakın tarihinde ilk defa 6 delegeden 4’ü ile temsil edilmiş ve kurultay delegesi adaylarımız eski İlçe Başkanımız ve eski Milletvekilimiz Doktor Tansel Barış, işçi kökenli, çiftçilik de yapan Siteler Mahallesi delege seçimlerini başarı ile tamamlayan eski İlçe Başkanımız Zevcan Acar, Cam Sanayi işçisi olan eski Gençlik Kolları Başkanımız ve Yıldız Mahallesi delege seçimlerini başarı ile tamamlayan İlhami Zafer Girgin, Lüleburgaz’da esnaf olan eski İl, İlçe Yönetim Kurulu Üyemiz ve eski Belediye Meclis Üyemiz, İnönü ve Kurtuluş Mahallesi delege seçimlerini başarı ile tamamlayan Tanju Göktaş olmuştur. Milletvekilimiz Tansel Barış hariç diğer arkadaşlarımız 40’lı yaşlarda olup, Lüleburgaz'ın işçisini, çiftçisini, esnafını kurultayda en iyi şekilde temsil edecek meziyetlere sahip olduklarını da geçmiş siyasi başarıları ile göstermişlerdir. Lüleburgaz listesinin karşısında yer alan ve bugünkü il Başkanımızın 1 oyla il başkanlığını kazandığı diğer listede Lüleburgaz iki kurultay delegesiyle temsil edilmiş, bunlar Mustafa Nalbant (Evrensekiz Belediye Başkanı) ve Gülhan Halebak (Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın eşi) olmuştur’ dedi.

‘ŞİMDİKİ İL BAŞKANININ LİSTESİNİ DESTEKLEDİLER’

Kaya ş öyle devam etti; ‘O dönemde İlçe Danışma kurulunda ortak karar çıkmasına rağmen Lüleburgaz İlçe Kongresini kaybeden İlçe Başkan Adayı Alaaddin Güncer ve Milletvekilimiz Turabi Kayan Lüleburgaz'ın desteklediği listenin karşısında şimdiki İl Başkanımızın listesini destekleyerek Mustafa Nalbant ve Gülhan Halebak’ın Kurultay Delegesi olmasını sağlamışlardır ve sonrasında Kurultaydan ‘oy kullanmadan gelme’ tartışması da uzun süre devam etmiştir’

‘BELEDİYE BAŞKANLARININ KURULTAY DELEGESİ OLMASI DOĞRU DEĞİL’

‘Kurultay, en önemli siyasi kararların alındığı partililerin en üst düzey birimidir ve Genel Başkanı Seçimini gerçekleştiren organlardır.  Biz İlçe Yönetimi olarak aradan geçen zamana rağmen hala aynı şeyi söylüyoruz, Belediye Başkanlarının Kurultay Delegesi olmasını doğru bulmuyoruz. Belediye Başkanlarının işi siyaset değil hizmettir. Lüleburgaz'ın desteklediği  listede yer alan bu 4 kurultay delegesi adaylarımızı temsil ettikleri sınıflar açısından gururla ve onurla savunuyoruz. Halkın partisi CHP, işçinin, çiftçinin, esnafın ve aydınların bir araya gelerek AKP iktidarından ve AKP zihniyetinden bu ülkeyi mutlaka kurtaracak ve bu ülkeyi daha güzel yarınlara ulaşılacaktır ve biz Cumhuriyet Halk Partililer, dün olduğu gibi bugün de hiç bir siyasi entrika içerisinde olmayacak, kapalı kapılar ardında ittifaklar kurmayacak ve halkı kandırmayacağız. Doğrular ister lehimize ister aleyhimize olsun sonuna kadar söylemeye ve savunmaya devam edeceğiz’

Bu haber 1202 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
25 yıldır kadro bekliyorlar!
Şeker - İş Sendikası Alpullu Şube Başkanı Orhan Saltık, Alpullu Şeker Fabrikası’nda çalışan geçici işçilere kadro yerine süre uzatımı verilmesinin işçileri mağdur ettiğini söyledi.
19.01.2018 07:42
Topçu esnaf ortaklara seslendi!
Lüleburgaz Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Çağlayan Topçu, 21 Ocak’taki seçimler öncesinde esnaf ortaklara seslendi ve “Seçimin oy kullanılarak yapılmasını önemle isteyelim” dedi.
19.01.2018 07:45
23 bin 225 öğrenci bugün karne alacak!
Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili sebebiyle Lüleburgaz’da 23 bin 225 öğrencinin karne alacağını açıkladı.
19.01.2018 07:39
Düğüncübaşı kütüphanesine kavuştu!
19.01.2018 07:40
Kaymakam Kaya’ya İYİ ziyareti!
19.01.2018 07:44
‘Konteyner’ lobisi!
Lüleburgaz’da balkonlarında veya kapı önlerinde çöp biriktirmekten bunalan bazı site ve apartman sakinleri, kendi imkanları ile çöp konteyneri edinmeye başladı. Sitelere konulan özel çöp konteynerleri gittikçe yaygınlaşmaya başladı.
19.01.2018 07:40
Kepirtepe’de İngilizce münazara
19.01.2018 07:44
Uzakdoğu'dan Trakya’ya
19.01.2018 07:43
Yakacak ararken ölüyordu!
Kırklareli’de yakacak odun toplamak için tarihi metruk binaya giren kişi binanın çökmesi sonucu yaralandı.
19.01.2018 07:41
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter