21 Ağustos 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
İlaç devi üretimini Lüleburgaz’a taşıyor!
Alman ilaç devi Bayer’in CEO’su Hubert Braun, Bayer’in sağlık ürünlerinin 2018 yılının sonundan itibaren Lüleburgaz’da üretileceğini söyledi.
Lüleburgaz # 25 Eylül 2017 Pazartesi 07:47

Haber Merkezi

Alman ilaç üreticisi Bayer, İstanbul Topkapı’daki fabrikasında ürettiği sağlık ürünlerini 2018 yılının sonundan itibaren Lüleburgaz’da üretmeye başlayacak.

İstanbul Topkapı’daki üretimin transferi konusunda değerlendirmede bulunan Bayer’in Türkiye CEO’su Hubert Braun; ‘Topkapı bölgesinin konut alanına dönüşmesi nedeniyle buradaki fabrikamızla ilgili olarak farklı bir yerde yeni bir üretim çözümü bulma gerekliliği ortaya çıktı. Bu doğrultuda Bayer Türk olarak, Sanofi grubu bünyesindeki Zentiva ile Bayer ürünlerinin gelecekte Sanofi’nin Lüleburgaz fabrikasında üretilmesini öngören bir işbirliği anlaşması imzaladık. Anlaşma doğrultusunda, halihazırda Bayer Türk’ün Topkapı fabrikasında üretilen Bayer sağlık ürünleri, 2018 yılının sonundan itibaren Sanofi’nin Lüleburgaz tesislerinde üretilmeye başlanacak. İşbirliği kapsamında Sanofi, Lüleburgaz fabrikasına yeni bir üretim hattı yatırımı yapacak’ dedi.

 

Bu haber 6268 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx