21 Ağustos 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
AK Parti’de Tanzer Koç güven tazeledi!
Lüleburgaz # 25 Eylül 2017 Pazartesi 07:49

AK Parti 6. Olağan Lüleburgaz İlçe Kongresi’nde mevcut Başkan Tanzer Koç, yenilenen kadrosu ile güven tazeledi.

Esnaf Kefalet Düğün Salonunda gerçekleşen kongre, yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından başladı.

Verilen önerge sonunda, kongrenin Divan Başkanlığına Halil Raif Doğan, Başkan Yardımcılığına Akın Kamacı, katip üyeliklerine ise Abdussamed Kayalı, Sema Özerdil ve Alaattin Çakal seçildi.

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okunurken, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği görüntülü mesaj ile diğer mesajlar salondakilere okundu.

Bu bölümün ardından misafirler katılımcı delege ve üyelere tanıtılırken, protokol konuşmalarına geçildi.

İlk olarak Alper Çiler konuşurken, ardından söz 22. ve 23. Dönem Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’a verildi.

‘LÜLEBURGAZ’DA BİRİNCİ OLAMAYAN BİR PARTİ KIRKLARELİ’DE BİRİNCİ OLAMAZ’

Minsolmaz’ın Ankara’da olmasından dolayı ‘yedek milletvekili’ olarak konuştuğunu söyleyen AK Parti 22 ve 23. Dönem Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam; ‘Lüleburgaz’da birinci olamayan bir parti Kırklareli’de birinci olamaz. Eğer bundan sonraki yerel ve genel seçimlerde Türkiye’de, Kırklareli’de AK Parti iktidarının hizmetlerinin devam etmesini istiyorsak Lüleburgaz teşkilatı olarak tüm Kırklareli’deki teşkilatlardan daha fazla çalışmak zorundayız. Eğer AK Parti iktidarının devam etmesini istiyorsanız, Lüleburgaz teşkilatları olarak bu çalışmalarınızı Kırklareli genelini de kucaklayacak bir noktaya getirin. Çalışmak bu işin olmazsa olmaz kuralı ancak birliğimizi, birbirimize olan saygı ve sevgimizi ön plana çıkaramazsak çalışmamızın mümkün olmadığı gibi netice almamız da mümkün olmayacaktır’ dedi.

‘EFOR SARF ETMEMİZ GEREKEN BİR SÜREÇ OLACAK’

AK Parti İlçe Başkanı Tanzer Koç, kongrede yaptığı konuşmada, “Önce bu güne bu bayrama katılan herkese teşekkür ediyorum. Siyasetin en büyük malzemesi insandır. Görüyorum ki biz bu sermayeyi yavaş yavaş arttırmaya başlamışız. 8 Mart 2016 tarihinde bu göreve başladım. O günkü tüzük gereği 30 kişi ile yola çıktık. Bugün yeni düzenleme ile 25 kişilik bir yönetime düştük. Ben yönetimimizde yer almayan diğer arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu dava sevdası kalbe düştüğü günden beri bu dava uğruna elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştık. Bu günden sonra da tüm gücümüzle yola devam edeceğiz. Bu süreçten sonra çok daha efor sarf etmemiz gereken bir süreç olacak” dedi.

Konuşmaların ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider hesaplar raporu okundu ve kabul edildi.

Ardından Yönetim Kurulunun ibrası gerçekleşti.

Tanzer Koç başkanlığında yönetim kurulu listesi tanıtılırken, yönetim kurulunda Seyhan Çetinbaş, Ayşe Ünlü, Markela Niş, Filiz Yoldaş, Aycan Muntaş, Kemal Akyol, Fikret Düvenci, Güner Yapıcı, Ertuğrul Demirbaş, Burak Tekcan, Rafet Şanlı, Hüseyin Tufan, Armağan Uzunca, Volkan Doğruer, Tekay Oruncak, Ensar Aziz, Umut Çetin, Bekir Karataş, Özkan Yıldız, Ferruh Küçük, Metin Konca, Cenk Güngör, Hasan Tavukçu ve Samet Dağtaş yer aldı.

Aday tanıtımı sonrasında seçimler için tasnif komisyonu oluşturup seçime geçildi.

Seçim sonucunda mevcut İlçe Başkanı Tanzer Koç, delegelerin oyları ile güven tazeleyerek yola devam dedi.

Öte yanan kongrede AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Kırklareli Bölge Koordinatörü Mehmet Ali Okur, Trabzon Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Akın Çetinbaş, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Lütfü Karaman, çevre ilçe başkanları, muhtarlar da yer aldı.

 

Bu haber 1856 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx