21 Ağustos 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 25°C
Açık
HABER DETAYI
Amatör Spor Haftası başladı!
Spor # 11 Ekim 2017 Çarşamba 07:32

Metin KARAKUŞ/Babaeski

Babaeski’de, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri protokolün ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü ile gerçekleştirildi.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Meydanında başlayan kortej yürüyüşü Fatih Caddesi üzerinden Babaeski 100.Yıl Kapalı Spor salonu önünde son buldu.

Babaeski İlçe Merkezi çevre Beldelerden katılan çeşitli branşlarda eğitim gören sporcular ellerindeki dev Türk Bayrağı, Atatürk resmi ve dövizlerle yürüyüşe renk kattı.

Yürüyüş sonrası etkinlikler Babaeski 100.Yıl Kapalı Spor salonunda devam etti.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk’ün, günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı.

‘AMATÖR SPORLARI DESTEKLİYORUZ’

Öztürk, yaptığı konuşmasında; ‘Babaeski’de sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Hem 7’den 70’e halk sağlığının korunması, hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmesi en büyük hedefimiz ve önceliğimizdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Kültürel bir olgu olan spor sayesinde fiziksel ve mental gelişimlerinin yanı sıra çocuklarımızın sosyal çevreye adaptasyonlarını kolaylaştırıyor, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmalarına zemin hazırlıyoruz. Gençlerimize tavsiyem şudur ki; yaptığınız spor branşı her ne olursa olsun çalışmalarınızı plânlı ve sistematik bir şekilde yapın. Dostluk ve Fair-Play kuralları çerçevesinde rakiplerinizle kardeşçe yarışın, mücadele edin ve amatör ruhunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Profesyonel bir sporcu olmanın ilk şartının iyi bir amatör sporcu olmaktan geçtiğini düşünüyorum." Bu sebeple amatör sporları destekliyor ve önemsiyoruz. İlçe Müdürlüğümüz olarak ilçemizde amatör spor haftasını gençlerimizin ve halkımızın dolu dolu spor etkinlikleriyle geçirmelerini sağlamak amacıyla; Atletizm, Satranç, Dart ve Masa Tenisi branşlarında müsabakalara, Futbol branşında Babaeskispor Veteran takımıyla Babaeski protokolünün yapacağı Birlik beraberlik dostluk maçına, Cumartesi günü 4 ilden yaklaşık 250 sporcunun katılacağı Taekwondo şenliğine, Pazar günü yapılacak olan Babaeskispor ile Edirne DSİ U-12 arasında oynanacak basketbol maçına ve ardından Amatör Spor Haftası kapanış programında yapılacak olan Müsabakalar ödül töreni ile Yılın En’leri ödül törenine tüm Babaeski halkını, çocuk ve gençlerimizi ve değerli protokolümüzü davet ediyorum. Umuyorum ki bir hafta boyu organize edilen amatör spor haftası programı çerçevesinde yapılan etkinliklerle halkımızda, çocuk ve gençlerimizde sporda farkındalığı oluşturabiliriz’ dedi.

Amatör sporcular kendi branşlarındaki spor faaliyetlerinden gösteriler sundu.

Gösterilerin ardından ise Babaeski Belediyesi tarafından hazırlanan etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kortej yürüyüşüne Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Babaeski İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura, İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Mustafa Gümüşoğlu,  Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk, AKP Babaeski İlçe Başkan Vekili Cengiz Demircan,  MHP Babaeski İlçe Başkanı H.İlkay Aladağ, Resmi Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Kulüp Başkanları, Antrenörler ve Amatör sporcular katıldı.

 

Bu haber 528 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx