18 Ağustos 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
‘Açlık sınırı 1787 lira’!
Kırklareli # 12 Ekim 2017 Perşembe 07:33

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel  Merkez Özlük Hukuk TİS  Sekreteri Engin Çoğal, Birleşik Kamu İş Eylül 2017 Açlık-Yoksulluk Sınırı Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı.

Çoğal, araştırmaya göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırının eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,54 oranında artarak bin 787 liraya yükselirken, yoksulluk sınırının da 6 bin 909 lirayı bulduğunu söyledi.

Çoğal; ‘Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Ar-Ge Birimi’nin, dört kişilik bir ailenin dengeli ve sağlıklı beslenmesi için tüketmesi gereken gıda miktarlarını esas alarak belirlediği açlık sınırı ile diğer ihtiyaçlarını yoksunluk hissi duymadan karşılayabilmesi için yapması gereken harcamayı esas alarak hesapladığı yoksulluk sınırı araştırmasının bu yıl eylül ayına ilişkin sonuçları açıklandı. Buna göre açlık sınırı eylülde bir önceki aya göre 27 lira daha artarak bin 787,6 liraya çıkarken, gıda dışındaki ihtiyaçlar için yapılması gereken harcama ise 46 liralık artışla 5 bin 121,1 lira düzeyine yükseldi. Gıda ve gıda dışı ihtiyaçların yoksunluk hissi çekilmeden insan onuruna yaraşır bir şekilde karşılanabilmesi için gereken toplam aylık harcama tutarını gösteren yoksulluk sınırı ise 73 liralık artışla 6 bin 908,7 lira oldu’ dedi.

 

        

 

Bu haber 472 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx