18 Ağustos 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
HABER DETAYI
Pera Hotel açıldı!
Lüleburgaz # 13 Ekim 2017 Cuma 07:44

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’a otelcilik anlamında yeni bir hava getirmesi beklenen Pera Otel, Çarşamba günü düzenlenen törenle resmi olarak açıldı.

Açılış töreni öncesi konuşan Pera Hotel’in ortaklarından Koray Şentürk, kendilerini bu güzel günde yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Şentürk; ‘Bu hızla akan değişim ve zaman tüneline biran önce kendimizi atalım istedik. Alt yapımız vardı. Bu işe küçük bir şehir oteli ile başlamak istedik. Titiz çalışmaya gayret etti. Amacımız Lüleburgaz’a gelen insanların güzel Lüleburgaz’ı anlatırken bizim Pera Hotelimizden de bir nebze olsun bahsetsinler. Umarım sizler beğenir ve eşinize dostunuza tavsiye edersiniz’ dedi.

Koray Şentürk’ün ardından konuşan Belediye Başkanı Emin Halebak ise sözlerine ‘Anladığım kadarıyla ses düzeni koymayarak benim sesimi durduracaklarını düşünmüşler ama ses var kimse durduramaz’ diyerek başladı.

Halebak; ‘Ben buradan geçerken, içeride neler yapıldığını bilmiyordum. Bir gün başka bir şey için geldiğimde şok geçirdim. Çok güzel olmuş. Ben şehir içindeki otellerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Olağanüstü güzel, Lüleburgaz’ın değerini yukarıya çıkaracak bir proje olmuş. Her şeyi geliştirmek ileriye taşımak görevimizdir. Rant yaratmak çok kolay ve herkesiz başarabileceği bir şey. Ama değer yaratmak herkesin başarabileceği bir şey değil. Bu kadar keyifli zarif ve güzel yapıyı Lüleburgaz’a kazandırdıkları için tüm ortaklara teşekkür ediyorum. Bizde yerel yönetim olarak destekleyeceğimiz ne varsa destek vermeye hazırız. Lüleburgaz istesek de istemekse hızla büyümeye devam edecek. Çok fazla otele ihtiyacımız var. Misafirlerimiz geldiğinde yeterli otel yok. Ağırlayacak yerde zorlanıyoruz. Şehir dışına gönderiyoruz. Bu ve bunun gibi birçok otelin daha Lüleburgaz’da açılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından otelin açılış kurdelesi kesilerek, açılışa katılanlar içerisini gezip, ikramları kabul etti.

24 ODASI VAR

Avukat Koray Şentürk, Elektrik Mühendisi Hürcin Cin, Harita Mühendisi Emre Cin ve Recep Kıvanç Yıldız’ın ortaklığında açılan Pera Hotel, iş ve şehir yaşamının konaklama ihtiyaçlarının çözümü konusunda misafirlerine eşsiz olanaklar sunmayı amaçlıyor.

Şehrin merkezinde, iş alanının kalbinde konumlanan hotel, 24 odası ve 15 kişilik toplantı salonu ile hizmet veriyor.

Hotel, modern mimarisi, Sokollu Külliyesi manzaralı ve teraslı odaları, özel olarak tasarlanmış mobilyaları ve dekorasyonu ile misafirler için özel olarak dizayn edilmiş durumda.

Hotelin içerisinde bulunan tropik bahçesi, lobide sunulan sıcak içecek ikramları ile iş ve şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen kişilerin kullanacağı bir alan olarak dikkat çekiyor.

Ayrıca Hotel’de odaya kahvaltı hizmeti verilirken, toplantı salonu, teraslı odaları, aile odaları da bulunuyor.

Her odasında merkezi klima sitemi, uydu bağlantısı, mini bar var mevcut olan hotel daha çok aile hoteli konumunda yer alırken, müşteri kitlesi şirket misafirleri, bölgeyi ziyarete gelen turistler, öğrenci ve ailelerden oluşuyor.

Hotel aynı zamanda, bisiklet dostu bir işletme olarak, Lüleburgaz Belediyesi ile yapılan anlaşma gereği bisikletli müşterilerine %10 indirim olanağı sağlıyor.

Bu haber 2777 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx