24 Ekim 2017 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 16°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Pera Hotel açıldı!
Lüleburgaz # 13 Ekim 2017 Cuma 07:44

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’a otelcilik anlamında yeni bir hava getirmesi beklenen Pera Otel, Çarşamba günü düzenlenen törenle resmi olarak açıldı.

Açılış töreni öncesi konuşan Pera Hotel’in ortaklarından Koray Şentürk, kendilerini bu güzel günde yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Şentürk; ‘Bu hızla akan değişim ve zaman tüneline biran önce kendimizi atalım istedik. Alt yapımız vardı. Bu işe küçük bir şehir oteli ile başlamak istedik. Titiz çalışmaya gayret etti. Amacımız Lüleburgaz’a gelen insanların güzel Lüleburgaz’ı anlatırken bizim Pera Hotelimizden de bir nebze olsun bahsetsinler. Umarım sizler beğenir ve eşinize dostunuza tavsiye edersiniz’ dedi.

Koray Şentürk’ün ardından konuşan Belediye Başkanı Emin Halebak ise sözlerine ‘Anladığım kadarıyla ses düzeni koymayarak benim sesimi durduracaklarını düşünmüşler ama ses var kimse durduramaz’ diyerek başladı.

Halebak; ‘Ben buradan geçerken, içeride neler yapıldığını bilmiyordum. Bir gün başka bir şey için geldiğimde şok geçirdim. Çok güzel olmuş. Ben şehir içindeki otellerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Olağanüstü güzel, Lüleburgaz’ın değerini yukarıya çıkaracak bir proje olmuş. Her şeyi geliştirmek ileriye taşımak görevimizdir. Rant yaratmak çok kolay ve herkesiz başarabileceği bir şey. Ama değer yaratmak herkesin başarabileceği bir şey değil. Bu kadar keyifli zarif ve güzel yapıyı Lüleburgaz’a kazandırdıkları için tüm ortaklara teşekkür ediyorum. Bizde yerel yönetim olarak destekleyeceğimiz ne varsa destek vermeye hazırız. Lüleburgaz istesek de istemekse hızla büyümeye devam edecek. Çok fazla otele ihtiyacımız var. Misafirlerimiz geldiğinde yeterli otel yok. Ağırlayacak yerde zorlanıyoruz. Şehir dışına gönderiyoruz. Bu ve bunun gibi birçok otelin daha Lüleburgaz’da açılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından otelin açılış kurdelesi kesilerek, açılışa katılanlar içerisini gezip, ikramları kabul etti.

24 ODASI VAR

Avukat Koray Şentürk, Elektrik Mühendisi Hürcin Cin, Harita Mühendisi Emre Cin ve Recep Kıvanç Yıldız’ın ortaklığında açılan Pera Hotel, iş ve şehir yaşamının konaklama ihtiyaçlarının çözümü konusunda misafirlerine eşsiz olanaklar sunmayı amaçlıyor.

Şehrin merkezinde, iş alanının kalbinde konumlanan hotel, 24 odası ve 15 kişilik toplantı salonu ile hizmet veriyor.

Hotel, modern mimarisi, Sokollu Külliyesi manzaralı ve teraslı odaları, özel olarak tasarlanmış mobilyaları ve dekorasyonu ile misafirler için özel olarak dizayn edilmiş durumda.

Hotelin içerisinde bulunan tropik bahçesi, lobide sunulan sıcak içecek ikramları ile iş ve şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen kişilerin kullanacağı bir alan olarak dikkat çekiyor.

Ayrıca Hotel’de odaya kahvaltı hizmeti verilirken, toplantı salonu, teraslı odaları, aile odaları da bulunuyor.

Her odasında merkezi klima sitemi, uydu bağlantısı, mini bar var mevcut olan hotel daha çok aile hoteli konumunda yer alırken, müşteri kitlesi şirket misafirleri, bölgeyi ziyarete gelen turistler, öğrenci ve ailelerden oluşuyor.

Hotel aynı zamanda, bisiklet dostu bir işletme olarak, Lüleburgaz Belediyesi ile yapılan anlaşma gereği bisikletli müşterilerine %10 indirim olanağı sağlıyor.

Bu haber 2302 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
4 ayda ikinci kez yandı!
Kurtuluş Mahallesi Ferah Sokak’ta alkol ve madde bağımlılarının mekanı haline gelen evde 4 ayda ikinci kez çıkan yangın mahalleliyi korkuttu. Vatandaşlar; ‘Daha büyük bir olayda bizlere de zarar gelebilir’ dedi.
24.10.2017 07:47
Yağ fabrikasında korkutan yangın!
24.10.2017 07:53
Cam işçilerine desteğe gittiler!
24.10.2017 07:52
Maçlar iptal oldu amatör kulüpler isyan etti!
Lüleburgaz İstasyon Sahası’nda oynanması gereken 5 futbol maçının güvenlik olmadığı gerekçesiyle hakem tarafından ertelenmesi maddi sıkıntılar yaşayan amatör kulüplerin tepkisini topladı.
24.10.2017 07:50
‘Pala Dayı’ unutulmadı!
24.10.2017 07:49
Kepirtepe’nin bugünkü halini özetledi;
‘Sanki düşman kuvvetleri Trakya’yı işgal etmiş’
24.10.2017 07:43
‘12 Eylül’de dayak yiye yiye vazgeçtim’
Lüleburgaz’da 1.Aydınlanma Buluşması’na konuşmacı olarak katılan Belediye Başkanı Emin Halebak, gençlik yıllarındaki dünyayı değiştirme hayalinden 12 Eylül’de dayak yiye vazgeçtiğini ve kendini değiştirmeye karar verdiğini, onun için Lüleburgaz’da seri akademiler yapmaya başladıklarını söyledi.
24.10.2017 07:43
Ercan ve Uzun ailelerinin mutlu günü!
24.10.2017 07:51
Yeni iş yeri temsilcileri belli oldu!
24.10.2017 07:51
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter