24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2017/241 TLMT.
(BİB: 2017/265 BASIM: 25.10.2017)
Resmi İlanlar # 25 Ekim 2017 Çarşamba 07:23

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 456 Ada, 26 Parsel, GÜNDOĞU Mahalle/Köy, 3.kat no:15 Nolu Bağımsız Bölüm salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Mutfak tezgahı çimston, dolapları mdf parlak akriliktir.Konutun pencere doğramalarıahşap renkli pvc, kapı doğramaları ahşap panel kapıdır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Tüm yaşam alanlarında ve holde kartonpiyer bulunmaktadır. Ayrıca salon kısmında asma tavan ve ışıklandırma yer almaktadır.

Adresi                          : Atatürk Mahallesi, Öğükler Sokak, Göçerler Apartmanı, Kat:3 Dış Kapı No: 90 İç Kapı No:15Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 143 m2                   Arsa Payı      : 1/100 İmar Durumu           : İnşaat tarzı ayrım nizam 5 katlı konut alınKıymeti          : 193.236,00 TL                                KDV Oranı    : %1

Kaydındaki Şerhler    : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 12/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası   2. Satış Günü      : 10/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                      : LÜLEBURGAZ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2017

 

 
     

 

 

 

 

 

Bu haber 723 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter