20 Kasım 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
73 yaşında şiir kitabı çıkardı!
Edirne # 01 Kasım 2017 Çarşamba 07:17

Edirne'nin Keşan ilçesinde, 53 yaşında okuma-yazma öğrenen 73 yaşındaki Fikriye Tekin, şiir kitabı çıkardı.

Ailesi tarafından okula gönderilmeyen, erken yaşta evlilik nedeniyle de eğitim almaya fırsat bulamayan Tekin, 53 yaşındayken duyduğu kurs anonsu üzerine katıldığı dersler sayesinde okuma-yazma öğrendi.

Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halk Eğitim Merkezi'nde açılan kursların okuma-yazma bileyenler için büyük önem taşıdığını, 50 yaşından sonra da olsa okuma-yazma öğrendiği için çok mutlu olduğunu belirtti.

Okumayı çok sevdiğini, bazı şeylerin çocukluktan içinde ukde kaldığını ifade eden Tekin, "Okula aşık olduğum kadar hiçbir şeye aşık olmadım. Çocuk gibi bir gün sıralara oturacağım günü özlemle bekledim. Çocukluğumu yaşamadığım için hep o günü bekledim. Kurs sonunda belge verirken tahtaya geçtim ve tebeşiri elime alarak ilk şiirimi yazdım. Daha sonra açık öğretimden ortaokulu da bitirdim." diye konuştu.

"KIZ ÇOCUKLARININ MUTLAKA OKUMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Okuma-yazma öğrendikten sonra şiir yazmaya başladığını anlatan Tekin, 14 yıl boyunca kaleme aldığı şiirlerinin yer aldığı kitap çıkardığını kaydetti.

Eşinin 25 yıl önce vefat ettiğini, buna rağmen 3 kızını da okutarak meslek sahibi yaptığını vurgulayan Tekin, "Özellikle kız çocuklarının mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Bütün babalara sesleniyorum, kız çocuklarını mutlaka okutsunlar." dedi.

AA

Bu haber 2271 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter