19 Ekim 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Esnafa kredi müjdesi!
Ahmetbey Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Özdil, Lüleburgaz, Ahmetbey ve çevresindeki esnaf ve sanatkarların kullanacağı işletme kredisi limitinin 100 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı.
Kırklareli # 13 Kasım 2017 Pazartesi 07:37

Tevfik İŞÇİ

Ahmetbey Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Özdil, esnaflara kredi müjdesi verdi.

Başkan Özdil, Lüleburgaz, Ahmetbey ve çevresindeki esnaf ve sanatkarların kullanacağı işletme kredisi limitinin 100 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarıldığını söyledi.

Özdil, kendi işyerinin açmak isteyen, satın almak isteyen üyelerine 10 yıl vadeyle 500 bin TL, işi için sıfır araç almak isteyen üye esnafların da beş yıl vadeyle yine 500 bin liralık kredi imkanı doğduğunu kaydetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Özdil; ‘Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle Türkiye Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerde hazinece sağlanan reel faize destek yüzde 50 olarak devam etmektedir. Bir yıla yakın vadeli kredilerde yıllık faiz oranı yüzde 4, iki, üç, dört ve beş yıla kadar uzun vadeli kredilerde yıllık faiz oranı yüzde 5 olarak belirlenmiş, uygulama bu şekilde devam etmektedir. TESKOMB üst kuruluşumuzca düzenlenen seminerde Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfekçi’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın ayrıntılarını duyurduğu kooperatif risk gruplarının yeniden düzenlenmesi ile kooperatifimiz 2. gruba yükselmiştir. Bu da işletme kredisinin şahıs üst limitinin 200 bin TL’ye yükselmesi ve ayrıca 500 bin TL şahıs üst limitli yatırım kredilerine ilişkin uygulaması, yapılan açıklamalardan sonra başlamıştır” diye konuştu.

‘HEDEFİMİZ HEP DAHA ÜSTÜ OLDU’

Özdil, göreve geldikleri yaklaşık 2,5 yıllık süreçte her ortağa eşit oranda davrandıklarını söylerken, görevlerini en iyi şekilde yürüttüklerini belirtti.

Tek gayelerinin kooperatifi daha yukarılara taşımak olduğunu ifade eden Özdil; ‘Göreve geleli yaklaşık 2,5 yıl oldu. İlk günden beri her ortağımıza eşit bir şekilde davranıp yaklaştık. Bu geçen sürede kooperatifi en iyi şekilde yürüttüğümüzü ve ilerlediğimizi düşünüyorum. Bu günden sonra da hedefimiz risk gruplamasında bulunduğumuz yeri koruyup, daha da yükselmek ve daha fazla ortağa faydalı olabilmektir. Ben bu süreçte tüm ortaklarımıza ödemelerdeki istikrarları nedeniyle teşekkür ediyorum. Ayrıca 1979 yılında kurulan kooperatifimizi bu günlere getiren kurucu başkanlarımız dahil, görev almış herkese teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız bu görevi daha üst seviyelere taşımak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tabii bu süreçte bize her türlü yardımcı olan destek veren başta Halkbank Şube Müdürümüzü Caner Gökbulut’a ve diğer Halkbank personeline şükranlarımızı sunarız’ dedi.

Bu haber 1283 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx