10 Aralık 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
'Elektrik kesildi-kesilmedi' derken ev yandı!
Lüleburgaz Cumhuriyet Mahallesi’nde Pazar günü bir evin çatı katında çıkan yangın korku dolu anlara neden oldu. Yanan evin elektriğinin kesilememesi nedeni ile yangına 10 dakika boyunca müdahale edilemedi.
Lüleburgaz # 14 Kasım 2017 Salı 07:49

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’da Pazar günü Cumhuriyet Mahallesi’nde bir evin çatısında çıkan yangın korkulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Sakızköy Caddesi üzerinde 3 katlı bir evin çatısında saat 12:30 sıralarında çıkan yangın kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

Apartman sakinleri yangını fark edip dışarı çıkarken, durum itfaiye ekiplerine haber verildi.

10 DAKİKA SONRA MÜDAHALE EDİLDİ!

İhbarın ardından olay yerine gelen ekipler, yangına bir süre müdahale etmedi.

İtfaiye ekipleri olay yerine gelmelerinden yaklaşık 10 dakika sonra müdahaleye başladı.

İtfaiye ekiplerinin yangına geç müdahale etmesinin nedeninin ‘araçlarda su olmaması’ olduğunu iddia eden vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi.

10 dakika sonra başlayan müdahalede binanın çatısındaki yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

Ayrıca yangın anında patlama sesleri de duyuldu.

Yangının ilk belirlemelere göre elektrik kaçağından çıktığı düşünülüyor.

‘SU YOK’ İDDİASINA İTFAİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ!

Lüleburgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü de yangının ardından gelen tepkiler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

İtfaiye Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yangına 3 araç ile müdahale edildiği ve tüm araçlarda su bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, yangına geç müdahale edilmesinin nedeninin ‘iş sağlığı ve güvenliği açısından binanın elektriğinin kesilmeden müdahale edilememesi’ olarak gösterildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi; ‘12.11.2017 tarihinde çıkan çatı yangınına ekiplerimiz 3 araç ile müdahalede bulunmuşlardır. Müdahalede bulunan tüm araçlarda su mevcuttur. Müdahale anında binada ve çevresinde aşırı rüzgarlı havadan dolayı kopan elektrik telleri bulunmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği kuralları açısından da binadan elektrik kesilmeden müdahale edilmesi geri dönüşü olmayan riskler barındırmaktadır. Elektrik akımına kapılmaması için çalışanlarımız gerekli talimatları uygulamış, elektrik kesilene kadar hazırlıklarını yapmışlardır. TREDAŞ’ın elektriği kesmesi ile birlikte ekiplerimiz tüm araç ve ekipmanları ile müdahale etmiştir. İddia edildiği gibi araçlarda su olmaması mümkün değildir. Tüm araçlarımız araç takip sistemi ile 7 gün 24 saat online takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın güvenliği için itfaiye çalışanları görev başındadır. Halkımızın bilgisine sunulur’

Bu haber 3413 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter