13 Aralık 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Açık
HABER DETAYI
Lüleburgaz’da ‘Global Girişimcilik Haftası’ başladı!
Lüleburgaz # 14 Kasım 2017 Salı 07:51

Orhan KONYALI

Dünyada 170 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası kapsamında Lüleburgaz’da bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Lüleburgaz’da dün düzenlenen açılış töreninde Lüleburgaz’ın Global Girişimcilik Haftası’nda Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla etkinlik gerçekleştirilen kent olacağı aktarıldı.

Lüleburgaz’daki Global Girişimcilik Haftası, E-Ticaret Çağı Genel Yayın Yönetmeni Ümit Öncel’in moderatörlüğünde, English Ninjas Kurucusu Ali Servet Eyüpoğlu’nun ‘21. Yüzyılda Girişimcilik’ başlıklı sunumuyla başladı.

Etkinlik haftası boyunca, daha önceden duyurusu yapılan, eğitimlere kayıt olan 300 katılımcıya, alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilecek.

Açılış programında konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak; ‘Dünyayı yakalayamamış bir ülkeyiz, kentimiz metropol değil, il değil, bir ilçe, devlet olanaklarını alma bakımından Türkiye’nin en fakir yeri, çünkü diyorlar ki siz orada iyisiniz, durumunuz güzel, size bir şey vermiyoruz, bunun neden yapıldığını da anlamış değilim. 19 yıl önce belediyeye geldiğimde, bütün çalışanlarımı topladığımda tek bir soru sordum, ‘Niçin yaşıyoruz?’ Herkes kendine göre bir şey söyledi, ama hiç kimse mutluluğu söylemedi. O zaman Lüleburgaz için, kent halkını mutlu edecek bir şeyler yapmalıyız dedik, mutlu olmak için başarılı olmak, başarılı olmak için de dünyayı yakalamak, dünyayla birlikte hareket etmek gerektiğine inandım. Oturduk stratejik planlarımızı yaptık, bu planlar içersinde bir sürü hedeflerimiz oldu, o hedefler altında birçok faaliyetler yer aldı, o faaliyetlerden biri de bu hafta burada bulunduğumuz şu anda yaptığımız işlerden biri. Biz Lüleburgaz’da okuyan çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. Lüleburgaz’da en önemli var olan bir şey var ki o da insan kaynağımız. Son derece çağdaş, çok çalışan iyi eğitim alan, çok da fazla ekonomik sıkıntı çekmeden yaşamın içinde var olan, iletişimi diğerleriyle rahat kurabilecek, demokratik, özgür bir toplumda yaşayan ve üniversite sınavlarına girdiğinde Lüleburgaz’ı yerleştirme birincisi yapan çocuklarımız, kitlemiz var’ dedi.

‘LÜLEBURGAZ’IN TRAFİK PROBLEMİ YOK, KEŞMEKEŞ YOK, GÜRÜLTÜ YOK, İNSANLARI ÇAĞDAŞ VE MODERN’

Halebak şöyle devam etti; ‘2018 yılını, İnovasyon ve Tasarım Yılı olarak kabul ettik. Bir yıl boyunca ve o yıldan başlayıp, ondan sonra devam edecek birçok hareketin başlangıcı olacak. Bu hafta önümüzdeki 2018 yılının bir anlamda açılışı. Kentin tamamıyla neler yapabileceğimizi test edebileceğimiz bir hafta ve bunu başarabilirsek önümüzdeki yılki programlarımızı ona göre yapacağız. Kentin sosyalleşebileceği, canı istediğinde 1 saatte Yunanistan, 1 saatte Bulgaristan, canı istediğinde 1 saatte İstanbul, 35 dakikada Marmara denizi, 50 dakikada Karadeniz’e gidebileceği bir noktada, aynı zamanda üstelik trafik problemi yok, keşmekeş yok, gürültü yok, insanları ve çağdaş, modern, herkesin birbirine günaydın dediği, güler yüzle yaklaştığı, metropollerin sıkıntısının olmadığı bir yerdeyiz’ dedi.

 

Bu haber 552 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter