10 Aralık 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Kaya TREDAŞ’ı sorumlu tuttu!
Lüleburgaz # 14 Kasım 2017 Salı 07:53

Orhan KONYALI

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, Pazar günü Cumhuriyet Mahallesi’nde çıkan yangın sırasında olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını takip etti.

Kaya, partisinin Pazartesi toplantısında yangınla ilgili açıklamada bulunarak yangına müdahalede geç kalınmasının sorumlusunun TREDAŞ olduğunu söyledi.

Kaya şöyle konuştu; ‘Çatıda başlayan yangın daha sonra bütün binayı sardı ve itfaiyemiz iki buçuk dakikada olay yerinde olmasına rağmen, yangına müdahalede geç kalındı. Orada gördüğümüz AK Parti yöneticilerinin, durumun fotoğrafını çekmeye bundan itfaiyeyi ve belediyeyi sorumlu tutmaya, bundan sanki itfaiye çalışmıyormuş gibi algı yaratmaya çalışmalarına hayretle şahit olduk. Çünkü oradaki asıl mesele itfaiyenin geç gelmesi ya da itfaiyenin yangına geç müdahalesi değil, asıl mesele Cumhuriyet Mahallesi’ndeki elektriğin, 2017 yılı olmasına rağmen hala elektrik telleri ve direklerinden verilmesi sorunudur. İtfaiye merdivenini çalıştıramadı, aracını yanaştıramadı ve bütün bunların sorumlusu TREDAŞ’tır. Tüm Türkiye elektrik kablolarını yer altına almışken, TREDAŞ, Cumhuriyet Mahallesi’nin kablolarını niye yer altına almıyor? Çünkü bildiğiniz gibi elektrik sektörünün tamamı özelleştirildi. Ve dolayısıyla artık kayıtlar da, kaçaklar da sizlere fatura ediliyor. Yani diyelim ki sizin mahallenizde 100 birim elektrik kullanılıyor bunun 30 birimi kaçak, 70 birimini siz kullanıyorsunuz ama size 100 birimin faturası geliyor ve sizden tahsil ediliyor, böylelikle elektrik özelleştirilmesiyle bir soygun gerçekleştirdiler. Bu imkanı AK Parti hükümeti sağlamaktadır, buradan TREDAŞ’a çağrıda bulunuyoruz, ‘Yıl 2018 Lüleburgaz’a bu manzaralar yakışmaz, artık elektrik kabloları yer altına alınmalı ve bu şehrin altyapı sorunları tamamen çözülmelidir’. 2018 yılında CHP’li belediyenin 100’lerce milyon liralarla sanat akademisi yaptığı günlerde, hala ufacık bir işin TREDAŞ tarafından yapılamamış olması aslında ülkenin geldiği noktayı göstermektedir’ dedi.

 

Bu haber 6051 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter