19 Ekim 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Bu sokağa 6 aydır gelen giden yok!
Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi’nde 6 ay önce bir sokakta su patlağı için parke taşları söken ekipler, açtıkları çukuru kapatıp söktükleri taşları yerine koymadan gittiler. Mahalle sakinleri belediyeye bildirmelerine rağmen 6 aydır gelen giden olmadığını söyledi.
Lüleburgaz # 20 Kasım 2017 Pazartesi 07:41

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi Çelik Sokak üzerinde 6 ay önce patlayan su borusu nedeniyle açılan ve sonrasında gelişigüzel kapatılan çukur, o günden bu yana yapılmayı bekliyor.

Çukuru kapatmak için atılan toprak nedeniyle yaz aylarında tozdan, kışın da biriken sudan ve çamurdan şikayetçi olan mahalle sakinleri yetkililerin durumu düzeltmesini istiyorlar.

Çelik Sokak sakinlerinden 82 yaşındaki Bayram Özkan da evinin önündeki bu görüntü nedeniyle durumdan şikayetçi.

Konu ile ilgili birçok kez belediyeye gitmesine rağmen henüz kimsenin herhangi bir çalışma yapmadığını söyleyen Özkan çukurun 6 ay önce kapatılıp gidildiğini söyledi.

‘KAPIMIN ÖNÜNÜN BÖYLE DURMASINI İSTEMİYORUM’

Özkan, 6 ay önce oluşan su patladığı nedeniyle belediye ekiplerinin burada bir çalışma yaptığını ve sonrasında burayı gelişigüzel kapatıp gittiğini belirtti.

O gün gelenlere çalışmanın ardından burayı tekrar parke taşla kapatmalarını söylediğini aktaran Özkan; ‘6 aydır burası böyle. Bir su patlağı yaptılar sonra böyle kapatıp gittiler. Ben iki kez belediyeye gidip başvuru yaptım burayı gelip yapmaları için. Gittiğimde not aldılar tamam göndereceğiz dediler ama gelen giden yok. Burada yazın toz nedeniyle bahçemizde oturamıyorduk. Şimdi ise yağmur yağdığında hem çamur, hem de su oluğunun kapanması nedeniyle su birikintisi oluşuyor. Evimin önü gölet gibi oluyor. Her yağmur yağdığında burayı bir şekilde kendim açmaya çalışıyorum. Açmasam arabalar geçerken su atıyor. Ben bu görüntüyü kapımın önünde istemiyorum. Buradan çıkan taşlar da çevrede kötü görüntü oluşturuyor. Bazen alıp gidiyorlar. 38 senedir burada yaşıyorum. Burayı iyi güzel taş döşediler ama bu durumlarda niye yaptıkları işi tam yapmıyorlar anlayamıyorum’ diye konuştu.

 

Bu haber 1856 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx