19 Ekim 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
‘Lüleburgaz’ın sorunu çöp değil yönetim yolsuzluğudur’
Gazetemizin kurucularından Avukat Mesut Sarıoğlu, katıldığı radyo programında; ‘Lüleburgaz’ın çöpten daha büyük bir sorunu var. Yönetim yolsuzluğu sorunu yaşıyoruz’ dedi.
Lüleburgaz # 20 Kasım 2017 Pazartesi 09:33

Haber Merkezi

Gazetemizin kurucularından Avukat Mesut Sarıoğlu, Lüleburgaz FM’de katıldığı programda Lüleburgaz’ın en önemli sorununun yönetim yolsuzluğu olduğunu söyledi.

Sarıoğu, CHP Genel Merkezi’nin bu konuyu irdelemesi gerektiğini belirterek; ‘Lüleburgaz’ın çöpten daha büyük bir sorunu var. Yönetim yolsuzluğu sorunu yaşıyoruz biz’ dedi.

Sarıoğlu şöyle devam etti; ‘Lülebrugaz’ın en önemli görünen sorunu çöp ama Lüleburgaz’ın en önemli sorunu yönetim yolsuzluğu. Yıllardır yazıyorum çiziyorum, bizi şu anda kamu malını ailesi için kullanmaktan hakkında mahkumiyet kararı olan Emin bey yönetiyor. Çöpten önce bu çok tehlikeli Yine Emin beyin hemen altında Kevser hanım var. Kevser hanım da gelinine ihale verdi. Bu dünyanın her yerinde siyasiler için istifa nedeni, yargı için de bir kovuşturma nedenidir. Her ikisi de gerçekleşmedi. En temel sorun yönetimdeki yolsuzluk. CHP’nin öncelikle buradan girmesi gerekiyor. Çöp sorunu yeni gelecek yönetimle çözülebilir. Trafik sorunu çözülemez. Emniyet müdürümüz çok net açıkladı, 25 bin aracın geçebileceği yolun olduğu yerde 55 bin araç var. Kentin dokusunu tamamen değiştirmeden trafik sorunu bizim baş belamız. Allah kolaylık versin yeni gelecek arkadaşlara’

‘DERHAL İSTİFA ETMESİ GEREKLİ’

Sarıoğlu; ‘Yıllardır bağırıyorum, yazıyorum, çiziyorum. Öyle iddia falan değil Emin bey, hakkında mahkumiyet kararı olan biri. İddia edilmiş, yargılanmış, tanıklar dinlenmiş ve mahkeme bir karar vermiş. Demiş ki sen Lüleburgaz halkının parasıyla alınmış yol malzemesini, Lüleburgaz halkına ait kamyonla, Lüleburgaz halkının maaşını ödediği işçileri çalıştırarak kendi köyündeki evinin yolunu yapmışsın, görevini ihmal etmişsin. Hala yıllardır yönetimde ve dürüstüz, şeffafız diyorlar. Açın belediye sitesini bir tane ihale sonucunu göremezsiniz. Açın Tekirdağ Belediyesi’nin internet sitesini doğrudan temin ve satın almalarda bile teklif metinlerini yayınlıyorlar. Ama Lüleburgaz Belediyesi’nde ihale miktarları bile saklanıyor. Sokollu Külliyesi’nde Hamam olarak restore edilmesi gereken ama bir faciaya dönüşen işin kaç para olduğunu tabelaya uzun süre yazamadılar.  Geçen sene 142 bin liralık bir çocuk oyunu alım ihalesi vardı. Biz dedik ki kardeşim bu adamlar oynamıyorlar, salonlar boş ama 333 koltuğa para ödüyorsunuz. Buna rağmen 333 koltuk üzerinden 4 lira oyun bedeli ödemişler bu arkadaşlara. Bende görüntüleri de var, ama kimse istemedi hala. Ve Lüleburgaz halkının 142 bin lirası gitti. Lüleburgaz’ın çöpten daha büyük bir sorunu var. Yönetim yolsuzluğu sorunu yaşıyoruz biz. CHP Genel Merkezi’nin öncelikle buna el atması ve derhal öncelikle Emin beyin istifa etmesi ve istifa etmeden 5 dakika önce gelinine ihale veren Kevser hanımı görevden alması gerekiyor. Kimse bizim paramızı kendi ailesinin çıkarları için kullanamaz. Bu bir suçtur. Bu siyasi etiğe uymaz. İnsan ahlakına aykırı bir durumdur’ diye konuştu.

Bu haber 1569 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx