20 Kasım 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2017/9528 ESAS
BİB: 2017/334 BASIM: 21.11.2017
Resmi İlanlar # 21 Kasım 2017 Salı 07:10

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Yıldırım Mah. 248 ada 66 parsel C Blok 4. kat 14 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken satılıktır. Ana bina için 03/06/1994 yılında yeni yapı ruhsatı alındığı, 04/08/1997 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alındığı belirlenmiştir. Daire salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet ve holden ibarettir. Salonun ve odalar taban döşemesi laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfak tezgağı seramik dolapları mdf ile kaplıdır. Banyo ve tuvalet tabanları seramik duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda küvet, klozet ve lavoba vardır. Pencereler PVC, kapılar panel kapı, giriş kapısı ahşap kapıdır. Doğalgaz tertibatı ve petekleri takılı durumda olup ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır. Taşınmaz artel konumundaki Turgut Bey Caddesine cephelidir. Kent Merkezine 500m mesafededir. Parsel üzerinde 3 adet blok yer almaktadır. Taşınmazın karşı tarafında Atatürk Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlk Okulu bulunmaktadır. Mesken 95m² olup Yıldırım Mah. Turgutbey Ara Sok. No:9 Kahya Apt. C Blok Kat;4 D:14 Lüleburgaz/Kırklareli adreslidir.

İmar Durumu             :Taşınmaz imar planı dahilinde olup ayrık nizam 5 katlı, %40 taban alanlı, konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti                        : 99.582,00 TLKDV Oranı : %1               Arsa Payı        : 4/248

Kaydındaki Şerhler    : Dosyadaki kaydındaki gibidir

1. Satış Günü              : 28/12/2017 günü 10:40 - 10:45 arası

2. Satış Günü              : 25/01/2018 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri                      : LÜLEBURGAZ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9528 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/11/2017

 

     

 

 

 

 

 

Bu haber 606 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter