23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2017/5204 ESAS
BİB: 2017/332 BASIM: 21.11.2017
Resmi İlanlar # 21 Kasım 2017 Salı 07:12

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Kurtuluş Mah. 95 ada 42 parsel B Blok Bodrum kat 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken satılıktır. Dairenun bulunduğu bina 5 katlı olup zemin+4 normal kattan oluşmaktadır. Daire solan, 3 oda, mutfak, bonya, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. Salonun ve odalarının taban döşemeleri laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik ile kaplı duvarları plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer, dolapları mdf kaplamalıdır. Banyonun ve tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans olup, banyoda duş tekneli, duş kabini, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Taşınmaz doğalgaz kombi ile ısınmaktadır. Pencereler PVC, kapılar ahşaptır. Daire giriş kapısı ahşaptır. Ana binada asansör ve yangın merdiveni yer almaktadır. Mutfak kısmında balkon yer almaktadır. Taşınmaz kentin güney tarafında yer almaktadır. Kent merkezine yaklaşık 2500m mesafededir. Yakın çevresinde Kurtuluş Parkı bulunmaktadır. Özel Göğüs Hastanesi, ve 8 Kasım Orta Okulu bulunmaktadır. Lokasyon alarak ulaşılabilir bir yerdedir. Ancak meskenin bodrum katta olması, nem ve rutubete maruz kalması cazibesini olumsuz yönde etkilemektedir. Daire 106m² olupKurtuluş Mah. Arka Sok. Dereoğlu Apt. No:42 Bodrum Kat N:1 Lüleburgaz/Kırklareli adreslidir.

Kıymeti: 113.571,00 TL               KDV Oranı          : %1                   Arsa Payı    : 42/1240

İmar Durumu               : Var , İnşaat tarzı Lüleburgaz Bedeliyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 206/06/2017 tarihli yazısına göre taşınmaz imar planı dahilinde olup ayrık nizam 5 katlı %40 yapılaşma hakkına sahiptir. Konut alanında kalmaktadır.

Kaydındaki Şerhler     : Dosyadaki kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 28/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü               : 25/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                      : LÜLEBURGAZ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2017

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Bu haber 562 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx