23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
BİB: 2017/347 BASIM:5.12.2017
Resmi İlanlar # 05 Aralık 2017 Salı 07:41

2015/7006 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 1430 Ada, 1 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, A BLOK ZEMİN KAT NO:6 Nolu Bağımsız Bölüm Salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, hol ve zemin terası yer almaktadır. Mutfak tezgahı dökme çimston, dolapları mebran kaplamadır. Isınma doğalgaz merkezi ısınma sistemi ile sağlanmaktadır. Ayrıca ocak için doğalgaz bağlantısı yapılmış durumdadır. Site bahçesine bakan meskende zemin terası bulunmaktadır.

Adresi                          : Zafer Mahallesi, Yalçın Bilgivar Sokak, Alya Konutları 1, B1 Blok: No:24 Kapı Numaralı Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                    : 90 m2                     İmar Durumu : Var

Kıymeti                        : 122.864,00 TL                   KDV Oranı    : %1

Kaydındaki Şerhler     : Diğer : Denizbank lehine 1.derece ipotek şerhi

1. Satış Günü               : 16/01/2018 günü 10:30 - 10:35 arası2. Satış Günü            : 14/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : LÜLEBURGAZ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7006 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2017

 

   

 

 

 

 

 

Bu haber 554 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx