13 Aralık 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Açık
HABER DETAYI
Nedeni ‘firmanın dikkatsizliği’ çıktı!
Tekirdağ # 14 Aralık 2017 Perşembe 09:15

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Malkara ilçe örgütü kongresinin yapılacağı bina önünde 6 Aralık tarihinde CHP ve HDP bayraklarının yan yana bulunması olayının, parti için bayrak üreten firmanın dikkatsizliği sonucu meydana geldiğinin anlaşıldığını bildirdi. 

Ökten, yazılı açıklamasında, CHP Malkara İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi öncesi 6 Aralık akşamı bayrak asma çalışması yapıldığını, 7 Aralık sabahı CHP bayrakları içinde 1 HDP bayrağı bulunduğunun fark edildiği ve bunun bazı basın yayın organlarınca gündeme taşındığını anımsattı.

‘SONRADAN YERLEŞTİRİLMEMİŞ’ 

Emniyet yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler ve bayraklar üzerinde yaptıkları incelemeler sonucunda, HDP bayrağının, CHP bayrakları arasına bayraklama çalışmasından sonra monte edilmediğinin anlaşıldığını belirten Ökten, emniyet yetkililerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. 

Olayın 7 Aralık'ta aynı zamanda parti genel merkezine bildirildiği ve konunun araştırıldığını ifade eden Ökten, şunları kaydetti: 

"Genel merkezimizden 11 Aralıkta gönderilen yazıda, 'aynı firmaya pek çok siyasi partinin bayrak yaptırdığı, HDP bayrağının üretici firmanın ihmali sonucu bayraklarımız arasına konulduğu, firmanın uyarıldığı ve bundan sonra daha dikkatli olunacağı' bildirilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."  

AA

Bu haber 1347 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter