23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
Ana okulu minikleri Yerli Malı Haftası’nı kutladı!
Babaeski Zübeyde Hanım Ana Okulu’nda ‘Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’ kutlandı.
Kırklareli # 16 Aralık 2017 Cumartesi 09:14

Metin KARAKUŞ

Babaeski Zübeyde Hanım Ana Okulu’nda, “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” programı düzenlendi.

Okul salonunda düzenlenen programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şube Müdürleri Ali Osman Cura, Mehmet Korkmaz, Okul Müdürü Sibel Akın Bayram, Öğretmenler Gülgün Güzel, İpek Hatice Yenioğlu, Esma Vildan Çalıkoğlu ve 3-4-5 Yaş Grubu minik öğrenciler katıldı.

Okullarda yerli malı tüketiminin öneminin anlatıldığı ve her yıl 12-18 Aralık arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası başladı.

Zübeyde Hanım Ana Okulu’nda, düzenlenen programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ana Okulu Öğretmeni Gülgün Güzel yaptı.

Güzel, konuşmasında şunları söyledi: “Kaynaklarımızı tutumlu kullanmayı, tasarruf yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Günlük hayatımızda, zamanımızı da iyi değerlendirmeliyiz. Ayrıca okulumuzun eşyalarını da kendi eşyamız gibi dikkatli kullanmalıyız. Yalnızca kendimize ait olanı değil, elektriği, suyu, yiyecekleri, okulda kullanılan eşyaları, bize ait olmayan eşyaları kendimizinmiş gibi özenle korumalıyız. Topluma ve arkadaşlarımıza ait olan eşyalara zarar vermemeliyiz. Elimizden geldiği ölçüde Türk Malı kullanmalıyız. Bu duygularla yerli malı haftasını tebrik eder, Devletimizi ve milletimizin en iyi şekilde olmasını, birlik beraberlik içerisinde ulaşmanızı temenni ederim” dedi.

Program öncesinde minik öğrenciler; salon girişinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şube Müdürleri Ali Osman Cura ve Mehmet Korkmaz’ı karşıladılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tokat, düzenlenen programda bir süre minik öğrenciler ile sohbet ederek, onlarla oyun oynadı.

Daha sonra ise meyve, sebze kostümleri giyen minik öğrenciler şiirlerini okudular ve yerli malı şarkıları eşliğinde öğrenci velileri tarafından evde hazırlanan çeşitli yiyecekler öğrencilere ikram edildi.

Programda ayrıca, minik öğrenciler arasında en çok meyve kim yiyecek yarışması yapıldı ve son olarak da, kuru yemiş ve patlamış mısır ikram edilerek, minik öğrenciler velilerine teslim edildi. 

 

Bu haber 1030 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx