26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepirtepe’ye iki yeni sınıf!
Lüleburgaz # 28 Aralık 2017 Perşembe 07:24

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde iki yeni sınıf eğitim ve öğretime açıldı.

Daha önce depo olarak kullanılan sınıflardan biri Büyükkarıştıranlı hayırsever iş adamı İsmet Çamlıca, diğeri de Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından restore ettirilerek okula bağışlandı.

Derslik olarak kullanılacak sınıfların açılışı için de dün okulda tören düzenlendi.

Törene Kaymakam Mustafa Kaya, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Öğretmenevi Müdürü Hayrettin Özsoy, AK Parti İlçe Başkanı Tanzer Koç, Gençlik Kolları Başkanı Abdussamed Kayalı ve hayırsever İsmet Çamlıca katıldı.

Açılışta hayırsever işadamı İsmet Çamlıca’ya ve Öğretmenevi Müdürü Hayrettin Özsoy’a kurumu adına yaptığı katkılar dolayısıyla plaket takdim edildi.

Kaymakam Mustafa Kaya törende yaptığı konuşmada, eğitime katkının çok önemli olduğunu belirterek, birçok yerde hayırseverler tarafından okullar, sınıflar yaptırıldığını bunları Lüleburgaz’da da görmenin kendileri mutlu ettiğini belirtti.

Çamlıca ve Öğretmenevi Müdürlüğü’ne teşekkür eden Kaya: “Türkiye’de hayırsever vatandaşlarımız üzerlerine düşen görevi yapıyor. Birçok yerde birçok kişilerin yaptırmış olduğu okullarımız, eğitim yuvalarımız var. Eğitime katkı sağlıyorlar. Burada da İsmet bey güzel bir işe imza attı. Aynı zamanda Öğretmenevi Müdürlüğümüz de üzerine düşeni yerine getirmiş. Bundan memnuniyet duyduk. Katkının küçüğü büyüğü yok. Eğitime yapılan her katkı çok önemlidir. Bunun için herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ise, “Bütçemizi yaptık ve ayağımızın tozu memleketimize geldik. Uzun yıllar Türkiye’de eğitime ayrılan bütçeden pay alan arkadaşlarımız özellikle gençlerimiz arka sıradaydı. Ama Türkiye’de son yıllarda, eğitimin her şeyin başı olduğu bilinci ile en yüksek payı bütçede eğitime ayrıldı. Çünkü geleceğin inşası öğrenciler ile olacak. Bu kapsamda Kepirtepe okulu zaten tarihi bir okul. Tarihten gelen çok ciddi anlamı ve gücü var. İnşallah buraya ilişkin güzel planlarımız var. Yerleşkenin değiştirilmesi, tarihi alanların restorasyonu gibi planlar var. Burada da bu sınıfları okula armağan eden öğretmenevimiz ve İsmet amcanın güzel jesti için buradayız. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah daha nicelerini açmak nasip olur” şeklinde konuştu.

Açılışların ardından ise program sona erdi.

Açılışı yapılan sınıflardan birini öğretmen Halil Karakol’un tasarladığı öğrenildi.

 

 

Bu haber 2208 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter