18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
‘Hızlı Tren’de ilk kazma bu yıl!
Edirne’de düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Trakya’yı yakından ilgilendiren Hızlı Tren Projesi ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğü Temsilciliği projede ilk kazmanın bu yıl vurulacağı belirtildi.
Kırklareli # 12 Ocak 2018 Cuma 07:44

Haber Merkezi

Edirne’de düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Halkalı-Kapıkule hızlı tren projesinin ihalesinin son aşamasına geçildiği belirtildi ve Edirne’deki güzergahı açıklandı.

 Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığındaki toplantıda kamu kurumları sunumlarını gerçekleştirdiler.

KIRKLARELİ-EDİRNE ARASINA 7 KÖPRÜ!

Sunumda Kırklareli-Edirne arasında yapılacak yol hattına da değinilerek; “Projemizin toplam uzunluğu 47,5 kilometredir. Bunun son 21 kilometresi Edirne ilimiz dâhilindedir. Projemizde şimdiye kadar Kırklareli tarafında ilk 2 kilometredeki deplasman işlerimizi tamamladık. 2-10,5 kilometre arasındaki 8,5 kilometreyi bölünmüş yol olarak tamamladık. Ayıca Edirne ilimizdeki 3 kilometrenin de bölünmüş yolunun sol eksenini bitirdik. 9 tane köprümüzden 2 tanesini bitirdik. Bu seneki hedeflerimizde de geri kalan 7 köprümüzü, Kırklareli’deki iki kilometreyi ve Edirne ilindeki önceden bir aksı yapılmış 3 kilometreyi bölünmüş yol haline getirip projemizin bütünüyle yol çalışmalarımızı devam ettirme şeklinde olacaktır” denildi.

HIZLI TRENDE İLK KAZMA VURULACAK!

Karayolları 1. Bölge Temsilciliği’nin sunumunun ardından toplantıda Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğü Temsilciliği de bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumda Edirne için hızlı tren projesinin hazırlandığı açıklanarak; “Proje onaylandı, ihalede son aşamadayız. 2018 yılında kazmayı vuracağız. Gelecek toplantıda da hızlı trenin sunumunu gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verildi.

HIZLI TREN 2 AYRI HATTAN EDİRNE’YE GİRECEK!

Sunumda hızlı tren projesinin güzergâhı ile ilgili olarak; “Hızlı tren projesi, şu anki hattan ayrı olarak 2 ayrı hattan Edirne’ye girecek. Edirne’nin girişinde bir tünel var. Oradan şehir içine girecek. Nikâh Salonu’nun olduğu alanda bulunan 3 tane tarihi esere de zarar verilmeden geçilecek. Şu anda Karaağaç’a giden demiryolu köprüsü ile Pazar yerinin bulunduğu nokta arasındaki bütün bölüm viyadük ile geçilecek. Yakın bir süre sonra projenin nokta olarak ortaya çıktığında da tereddütler ortadan kalkacaktır” denildi.

Edirne Valisi Günay Özdemir; “Hızlı treninin şehri bölmeden, şehrin turizmine, ekonomisine katkı yapacak şekilde planlandı” sözlerine yer verdi.

Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 1. dönem toplantısı ise bugün saat 14.00'de İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak.

 

Bu haber 1802 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter