18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Lüleburgazspor’da kongre tarihi belli oldu!
Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Lüleburgazspor’da beklenen kongre tarihi açıklandı. 22 Ocak’ta yapılacak kongreyle ilgili konuşan Başkan Şenol Turan, aday olmayacağını ve görevi bırakacağını açıkladı.
Lüleburgaz # 12 Ocak 2018 Cuma 09:03

Tevfik İŞÇİ

Bölgesel Amatör Lig’de bu sezon zor günler geçiren ve ligin dibine demir atan Lüleburgaz’da devre arası yapılacağı açıklanan fakat kulüp defterlerinin incelemeye alınması dolayısıyla yapılamayan kongrenin 22 Ocak 2018 Pazartesi günü yapılacağı açıklandı.

Kulüp Başkanı Şenol Turan, 3 yıldan beri kulübü zor şartlar altında götürdüklerini, belediye ve iş adamlarından hiçbir destek göremediklerini, otoparkın da alınmasıyla bellerinin iyice büküldüğünü belirtip, 22 Ocak’ta yapılacak kongrede görevi bırakacağını belirtti.

Turan yaptığı açıklamada; “Yaklaşık 3 yıl önce Lüleburgazspor’da dönemin başkanı Metin Açıkgöz’ün ricası üzerine kulübe sahip çıkmak adına göreve geldik. Geçen 3 yıllık sürede hep zor şartlar altında görevi yürüttük. Hiçbir kesimden destek alamadık. Belediye tarafından tek bir kuruş destek görmedik. Son olarak 15 yıldır Lüleburgazspor’un işlettiği eski Hükümet Konağı önündeki otoparkta elimizden alındı. Tek gelir kaynağımız olan otoparkın da alınmasıyla kulüp maddi anlamda tıkanma noktasına geldi. Hiçbir gelirimiz kalmadı. Bunun üzerine taraftar ile yaptığımız istişare sonucu devre arasında kongre kararı aldık. Fakat bu kez de kulüp defterlerinin incelemeye alınması sonucu kongre kararı alamadık. Bazı yanlış yönlendirmeler sonucu beklemeye geçtik. Geçtiğimiz günlerde ise yeni bir karar defteri çıkartıp kongre tarihini belirledik.” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEKİLDE ADAY DEĞİLİM”

Turan; “3 yıldır her türlü imkansızlıklara rağmen kulübü ayakta tutmayı başardık. Fakat artık dayanacak gücümüz kalmadı. Kongrede kesin olarak görevi bırakacağım. Kulübe talip olanları kongreye bekliyoruz. Etrafta konuşan kişiler umarım kongreye gelirler” dedi.

“ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ SEÇİMİ İLE ALAKAMIZ YOK”

21 Ocak Pazar günü yapılacak Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimi ile aldıkları kongre kararının bir alakası olmadığını da sözlerine ekleyen Turan; “21 Ocak’ta yapılacak Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimi ile aldığımız kongre kararının bir alakası yoktur. Yeni defteri çıkarmamızın ardından en erken alabileceğimiz tarih buydu. Ben Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Çağlayan Topçu’nun yönetim kurulundayım. Fakat Çağlayan Topçu seçilse de seçilmese de ben Lüleburgazspor’da başkanlığa talip olmayacağım. Fahri Özkan, köy ziyaretlerinde “Esnaf Kefalet’in kasasını Lüleburgazspor’a teslim etmeyiz” diyormuş. Yani Çağlayan Topçu’nun seçilmesi durumunda esnaf kefaletin parasını Lüleburgazspor’a aktaracağını ima ediyormuş. Böyle bir durum söz konusu olamaz. Ama yine buradan belirtiyorum, seçilmemiz durumunda yasalar çerçevesinde onların yapmadığı yardımları Lüleburgaspor’a başkan kim olursa olsun yapacağız. Bunun da bilinmesini istiyorum. Lüleburgazspor bu şehirde herkesin sorumluluğundadır. Bu şehrin markasına herkes sahip çıkmak zorundadır” şeklinde konuştu.

Bu haber 1413 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter