10 Aralık 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
“Üyemizin ekmeğinin, aşının, işinin bekçisiyiz”
Kırklareli # 13 Ocak 2018 Cumartesi 09:09

Haber Merkezi

Babaeski’de bugün yapılacak olan Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın genel kurulunda yeniden başkanlığa aday olan mevcut başkan Mustafa Buyur gazetemizi ziyaret etti.

Bugün saat 12:00’da yapılacak olan genel kurulda Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 380 üyesinin sandık başına gitmesi bekleniyor.

Oda Başkanı Buyur, tüm şoför esnafını genel kurula davet ederek; “Her konuda esnafımızın yanındaydık, yanında olmaya devam edeceğiz. Bu seçimde de tüm çalışmalarımızın meyvesini alacağımızı düşünüyoruz” dedi.

4 yıl önce devraldığı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda esnafın alın terini korumak için mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Mustafa Buyur; “Bu oda halkın ve üyenin sığınabileceği tek yer. Bu odayı ne pahasına olursa olsun ayakta tutacağız. Üyemizin ekmeğinin, aşının, işinin bekçisiyiz” dedi.

Başkan Buyur ayrıca, odanın plaka gelirleri ve esnaf muhasebelerinin tutulması gelirlerinden başka geliri olmadığını ancak her şeye rağmen ayakta durduklarını söyledi.

Babaeski terminalini Babaeski Belediyesi ile birlikte bir şirket kurarak yönetmek istediklerini belirten Buyur; “Biz bir STK’yız. Bizim zamanımızda otogar işletmesi daha rahattı. Kar amacı gütmeden, sadece esnafın giriş ve çıkışlarının takibini yapıyorduk. İçinde 4 yolcusu olan köy minibüsleri geliyor kapıda 9 lira ödüyor. Bu da şoför esnafına büyük bir yük. Bu sorunların çözümü için, şoför esnafının daha iyi yerlere gelmesi için Belediyeyle beraber bir şirket kurarak yönetmek de olabilir” dedi.

 

Bu haber 501 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter