18 Ocak 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 1°C
Açık
HABER DETAYI
Pazarcılar'da yeniden Koç!
Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası'ndaki seçimleri 255 oy alan Abdullah Koç kazandı. Koç'un rakibi Samet Tuncer ise 91 oy aldı.
Lüleburgaz # 13 Ocak 2018 Cumartesi 09:12

Tevfik İŞÇİ

 

Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası’nda geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Genel Kurul dün gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Abdullah Koç ve Samet Tuncer’in başkanlık için yarıştığı genel kurul Esnaf Kefalet Düğün Salonu’nda yapıldı.

Divan heyetinin oluşturulması ile başlayan genel kurulda Divan Başkanlığına Ali Fuat Şeker, Seçim Kurulu’na Nazif Kıvılcım, Katip Üyeliğe ise Bahattin Güçlü, Zahit Aytekin ve Gökhan Filibeli seçildi.

 “ÜYELERİMİZİN YÜZÜNÜ KIZARTACAK BİRŞEY YAPMADIK”

Genel Kurulda faaliyet raporunu okuyan Başkan Abdullah Koç, göreve geldikleri 2014 yılından bu yana geçen sürede üyelerin yüzünü kızartacak hiçbir iş yapmadıkları kanaatinde olduklarını söyledi.

Bu süre zarfında zorluklar karşısında her zaman doğru kararlar aldıklarını belirten Koç; “Bu onurlu göreve getirilirken iyisi kötüsü ve zorluklarla karşılaşacağımız bilinciyle, asılsız iddialarla karşı karşıya geleceğimizi düşünerek her zaman doğru kararlar aldığımıza inancım tamdır. Göreve geldiğimizden beri sürekli odamıza bir şeyler kazandırmak, değerli üyelerimizin hak ve menfaatlerini en üstte tutarak, her türlü mücadeleyi gösterdik. Gerek Belediye Başkanlığımız ile gerekse diğer kurum ve kuruluşlarımızla olan ilişkilerimizde her zaman siz değerli üyelerimizin haklarını ön planda tutarak haklarımızı savunduk. Bilindiği üzere ve gündemden hiç düşmeyen semt pazarının açılması ile ilgili her türlü girişimlerde bulunarak konuyu en üst makamlara taşıdık. Ancak kanunlar çerçevesinde ve imkanlarımız el verdiği kadar bu sorunumuzu dile getirdik. Bu güne kadar daha iyi hizmet sunabilmek için gece gündüz demeden yönetim, denetim kurulumuz, personelimiz ve şahsım hep birlikte çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Yaptığımız çalışmalarımızda her zaman başarılı ve doğru çalışmalar yapmayı taahhüt ediyor, vicdani sorumluluğumuz olduğunu hatırlatıyor ve sizlere namus sözü veriyorum. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

“BU GÜNE KADAR HANGİ HİZMET YAPILDI?”

Abdullah Koç’un konuşmasının ardından konuşan başkan adayı Samet Tuncer de genel kurulun Cuma günü yapılmasının yanlış olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.

Tuncer, odanın çok sorunları olduğunu ve anlatmayla bitmeyeceğini kaydederek; “Başkanımız daha çok hizmet edeceğiz’ dedi. Bu güne kadar hangi hizmet yapıldı? Bunların bir tanesini neden söylemiyor. Pazarcı, dükkancı arkadaşlarımız kan ağlıyor. Pazar yerindeki sorunlar çok. Bu odanın sahibi yok mu? Seçimle gelen başkanı biz koltukta oturması için mi seçtik. Bu esnaf ne yapıyor pazarda diye bir kere sordu mu? Çarşıdaki esnafı bir gün dolaştı mı? Ama bu görev bize verilirse tüm esnafımızın ayağına gidip sorunlarını soracağız. Oturmak için göreve talip olmadık. Pazarcılarımızın sorunlarına çözüm bulacağız. Semt pazarını muhakkak hayata geçireceğiz. Emeğin ekmeğin peşinde olup esnafımızın her an yanında olacağız. Tüm zorluklara göğüs gerip, mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“17 MART’TA SÖZLEŞME BİTİYOR”!

Abdullah Koç, Samet Tuncer’in açıklamasına cevap vermek için söz alarak; “Ben ne mi yaptım. En azından sizlerin haklarınızı, kişiliğinizi satmadım. Semt pazarı için sözümüzü tutmadığımızı söylüyor. Biz hiçbir zaman tribüne oynamadık. Ne söylediysek odur. Buradan açıklıyorum. Semt pazarının ihalesi bu ay sonunda çıkıyor. Bu yaza kadar semt pazarında olacağız. En önemlisi de 17 Mart’ta 10 yıllık pazaryeri sözleşmeleri bitiyor. Bunun için eleştirel değil birleştirici olalım. Tek Abdullah Koç ile bu işler olmuyor. Sıkıntı hepimizin sıkıntısı. Marketler ile çekişeceğimize belediye ile mücadele edeceğimize biz birbirimizle mücadele ediyoruz. Ben olurum olmam o sıkıntı değil ama ekmek hepimizin ekmeği. O yüzden her kim olursa olsun birleşelim. Bu işin altından hep beraber kalkalım. 17 Mart yeni bir düzen, yeni bir pazaryeri. Orada neler yapabileceğimiz tartışalım.” diye konuştu.

40 YILLIK ESNAFLARA PLAKET

Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası’nda gerçekleşen seçimde pazarcılıkta 40’ıncı yılını dolduran esnaflara plaket takdim edildi.

Hasan Draga, Osman Aydın, Ahmet Çomar, Ziya Özcengiz, İsmail Kır, İhsan Duğan, Mesut Gürkan, Oktay Topaloğulları, Şerif Sürücü ve Recep Tan’a plaketlerini Abdullah Koç verdi.

Konuşmaların ardından Divan Başkanının onayı ile seçime geçildi.

 

 

Bu haber 929 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
KADERE BAK!
Lüleburgazspor’un eski futbolcusu Doğan Sökük 45 yaşında kansere karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. Doğan Sökük, eşi Özlem Sökük’ü de 9 yıl önce kanserden toprağa vermişti.
18.01.2018 07:31
Şok eden şüphe!
Lüleburgaz’a bağlı Turgutbey köyünde internet ve telefon erişiminde yaşanan sıkıntıyla ilgili köylülerin ortaya attığı iddia akıllara durgunluk verdi. Köylüler, arıza olmamasına rağmen köye gelen müteahhit firma elemanlarının aracın arkasına bağladıkları iple kabloları sökerek çalmaya çalıştıklarını iddia etti.
18.01.2018 07:28
O arazi için 8 teklif!
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yeni Hükümet Konağı yanında satışa çıkardığı 16 bin metrekarelik arazi için 8 yatırımcı teklif verdi.
18.01.2018 07:26
Koç’tan ‘rekabet’ açıklaması!
Lüleburgaz Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kenan Koç, Rekabet Kurulu’nun oda hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu ihlal etmediğine yönelik gerekçeli kararın ellerine ulaştığını söyledi.
18.01.2018 07:31
GRİNWİCH’İ BIRGALAMA ZAMANIDIR KARDEŞLERİM
17.01.2018 18:30
Film gibi konser!
Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nin düzenlediği “Yeşilçam Film Müzikleri” konserinde Adile Naşit’in Hababam Sınıfı filminde zili çala çala okul merdivenlerinden çıktığı sahne canlandırıldı.
18.01.2018 07:26
Bir Nefes'ten sağlık semineri
18.01.2018 15:11
19 taşeron işçi ön incelemeyi geçti!
Kırklareli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, taşeron firmadan işçi kadrosuna geçiş için yapılan başvuruları değerlendirdi. 19 kişinin esas inceleme sürecine dahil edilmesine karar verildi.
18.01.2018 07:23
‘Şampi…’ Lise!
18.01.2018 07:30
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter