18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 6°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
Şaşkına çeviren duyuru!
Lüleburgaz # 17 Ocak 2018 Çarşamba 09:22

Haber Merkezi

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde faaliyet gösteren bir iplik fabrikasında fabrika müdürünün işçilerden e-devlet şifrelerini istediği iddiası CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan tarafından TBMM’ye taşındı.

370 kişinin çalıştığı fabrikada asılan ilanla tüm çalışanlardan e-devlet şifrelerinin istendiği, vermeyenlerin de işten atılmakla tehdit edildiği iddiası üzerine söz alan CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan; “Bu fabrika müdürünün İçişleri Bakanımız sayın Soylu'nun asker arkadaşı olduğu söyleniyor, doğru mudur?” diye sordu.

Vekil Kayan, genel kurulda yaptığı konuşmada; “Günümüzde en büyük sorunumuz işsizlik. İşsizliğe çözüm bulmak için de büyük bir çaba göstermemiz gerekiyor. Hükûmetin de bu konuda adım attığını görüyoruz. Tekirdağ ili Ergene bölgesinde faaliyet gösteren İplik Fabrikasında 370 kişi çalışmaktadır. Bu fabrikamızda geçen gün Fabrika Müdürü M.Ş.’nin bir ilanı görülmüştür. İlanda diyor ki: "Tüm çalışanların dikkatine: 18/12/2017 tarihine kadar tüm çalışanların e-devlet şifresini personele bildirmesi özellikle ilan olunur." Bu fabrika müdür ne demek istiyor? Ve bu fabrika müdürünün İçişleri Bakanımız Sayın Soylu'nun asker arkadaşı olduğu söyleniyor, doğru mudur?” ifadelerini kullandı.

Bu haber 5201 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter