18 Ocak 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Parçalı Bulutlu
HABER DETAYI
23 bin 225 öğrenci bugün karne alacak!
Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili sebebiyle Lüleburgaz’da 23 bin 225 öğrencinin karne alacağını açıkladı.
Lüleburgaz # 19 Ocak 2018 Cuma 07:39

Tevfik İŞÇİ

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı ilk dönem sonunda Lüleburgaz’da karne alacak öğrenci sayısı belli oldu.

Bugün sona erecek ilk dönem itibariyle Lüleburgaz’da toplam 23 bin 225 öğrenci karne alacak.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokulları kapsayan Temel Eğitim düzeyinde Lüleburgaz’da 16 bin 654 öğrenci, Anadolu, Fen, Mesleki ve İmam Hatip Liselerini kapsayan Orta Öğretim düzeyinde de 6 bin 571 öğrenci karne sevinci yaşayacak.

Öğrenciler bugün alacakları karneler sonrası yarıyıl tatiline girecek ve 16 günlük aranın ardından 5 Şubat Pazartesi günü ikinci döneme merhaba diyecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin de tatile çıkacak öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. 

Öğrencilerin tatillerini iyi değerlendirmelerini isteyen Çetin, ikinci yarıya dinlenmiş beyinlerle girmeleri önerisinde bulundu.

Ailelere de bazı konularda uyarı yapan Çetin, “Lüleburgaz’da toplam 23 bin 225 öğrencimiz karne sevinci yaşayacak. Öğrencilerimiz karnelerini aldıklarında çalışmalarının karşılığını matematiksel olarak görecekler. Bazı öğrencilerimiz de eksiklerini görme fırsatı bulacaklar. Bizim isteğimiz anne babaların çocuklarına karne notları sebebiyle olumlu ya da olumsuz aşırı tepkiler göstermemesidir. Karne o dönemin performansıdır. Bunu kavramalıdırlar. Ayrıca öğrenciyi aşırı derecede ödüllendirmek yanlış bir yöntemdir. Bir dönemin eksiklikleri de karne tatilinde telafi edilemez. Ben öğrencilerimize 2. dönemde dinlenmiş beyinlerle eğitim öğretime başlayarak başarılı bir dönem geçirmelerini arzu ediyorum. Tatilde eski ders konularını da tekrar gözden geçirip, bol bol kitap okusunlar” diye konuştu.

Öte yandan 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak ikinci yarıyıl, 8 Haziran Cuma günü sona erecek.

Yaklaşık 3,5 ay sürecek yaz tatilinin ardından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü start alacak.

Bu haber 718 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter